"Gizli" oylama tartışması

"Gizli" oylama tartışması

Meclis başkanvekili Ahmet Aydın, Anayasa değişiklik teklifi oylamasında, bazı milletvekillerinin açık oy kullanıldığına yönelik tartışmalara yanıt verdi. Oylamanın usulüne uygun şekilde yapıldığını savunan Aydın ''ben açıkça oy kullanan görmedim'' ifadesini kullandı. Aydın, Meclis Tv'nin kapalı devre yayın yapmasına ilişkin tepkilere de yanıt verdi.

AHMET AYDIN: "BEN AÇIKÇASI O ŞEKİLDE ALENEN KULLAN ARKADAŞLARI GÖRMEDİM..BİR MİLLETVEKİLİ HAKKIDAN FERAGAT ETMEK İSTİYORSA YAPILACAK BİRŞEY YOKTUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM...."

Meclis başkanvekili Adalet ve kalkınma partili Ahmet Aydın, DÜN genel kurulda anayasa değişiklik teklifinin tümü için yapılan oylama konusunda ana muhalefetten gelen ''gizli oylama ihlal edildi'' eleştirilerine yanıt verdi, kural hatası yapılmadığını savundu .

"BİR KURAL HATASI DEĞİL..ÖZGÜR İRADESİ İLE OY KULLNAMKA İSTEYEN HER İNSAN OYUNU İSTEDİĞİ ŞEKİLDE KULLANABİLİR..DÜNDE KRÜSÜDE BEN VARDIM VE BU KONUDA BÜTÜN HATIRLATMALARI YAPTIM..BEN OYLAMAMNIN USULÜNE UYGUN BİR ŞEKİLDE YAPILDUIĞINI DÜŞÜNÜYORUM.."

Aydın, Meclis tv'nin kapalı devre dışında görüşmeleri yayınlamamasına yönelik eleştirileri de TRT ile yapılan protokola bağladı..

"BU ÇOK ABARTILAN BİR KONU AMA BU BİZİMDE YAPACAĞIM BİRŞEY DEĞİL..TRT İLE MECLİS BAŞKANLIĞI ARASINDA YAPILAN BİR PROTOKOL VBE BU PROTOKOLUN GERĞİ..BU BUGÜNE MAHSUS BİŞEY DEĞİL..GEÇMİŞTEN BERİ BU BÖYLE UYGULANMIŞ"

Ahmet Aydın meclis başkanı ismail kahraman'ın sağlık durumuna ilişkin de açıklama yaptı

"SAYIN MECLİS BAŞKANIMIZL A İLGİLİ BİR ALGI YÜRÜTÜLEMYE ÇALIŞILIYOR..HAYATİ TEHLİKESİ YADA HATTA ALLAH GECİNDEN VERSİN BAŞKA ...
ÇOK NET SÖYLİYEYİM SAYIN MECLİS BAŞKANIN DURUMU HAMDOLSUN ÇOK İYİ "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz