Başbakan büyükelçiler konferansı'nda konuştu

Başbakan büyükelçiler konferansı'nda konuştu

Başbakan Binali Yıldırım, 9. Büyükelçiler Konferansında konuştu; anayasa değişiklik teklifini savundu. terörle mücadele konusunda Avrupa birliği ülkelerine eleştiriler yönelten yıldırım'ın, elçilere de bir çağrısı vardı.

Gürcistan Dışişleri Bakanı Janelidze resmi temaslarda bulunmak üzere Ankara'ya geldi.

Başbakan Binali Yıldırım, Bakan Janelidze'yi Çankaya köşkünde kabul etti

Basına kapalı gerçekleşen kabul, 30 dakika sürdü.

Ardından 9. Büyükelçiler Konferansına katılan Yıldırım, anayasa değişiklik teklifine ilişkin konuştu

"BURDA BİZ HÜKÜMET SİSTEMİNİ DEĞİŞTİRİYORUSZ. PARLAMENTER SİSTEMDEN CUMHURBAŞKANLIĞI . BAKANLAR KURULU BAŞBAKAN KALKIYOR. KENDİ KABİNESİ OLUyOR. YÜRÜTME SECİMLE İŞ BAŞINA GELECEK. MECLİSİN İÇİNDEN HÜKÜMET ÇIKMA DÖNEMİ BİTMİŞ OLACAK. BU CUMHURYTİN BAŞINDAN BERİ YAPILAN EN KÖKLÜ DEĞİŞİKLİK.
CUMHURBAŞKANI SEÇİLEMEYİNCE HALKA GİTMEK GEREKTİ. BÖYLECE BUNUN YOLU AÇILDI. YÜRÜTMEDE ERKİN TEK OLMASI LAZIM . YÜRÜTME İLE YASAMAYI AYNI ANDA SEÇİYORUZ. YASAMA YASALARI ÇIKARIP DENETLİYOR. YASAMA VE CUMHUR ARASINDA ANLAŞMAZLIK OLURSA SEÇİME GÖTÜREBİLİYOR. KENDİSİ SEÇİM KARIR ALDIĞINDA MECLİS OTOMATİK GİDİYOR. "

"Avrupa'nın güvenliği, Türkiye'den başlar" diyen yıldırım, Avrupa birliğine seslendi.

"VİZE- TERÖR MÜC. YASASI, AB TEPKİ VİZEYİ KALDIRALIM DEDİLER SONRA ARKASI GELMEDİ. ŞİMDİ TEKRAR AB BAKANIMIZ DIŞİŞLERİ TEMASLARINI SÜRDÜRÜYORLAR.TERÖRLE MÜCADELE YASASINI DEĞİŞTİRMEYECEĞİZ. DALGA MI GEÇİYORSUNUZ. AB ÜLKELERİNE ALINGANLIĞIMIZ ŞDUR. FETÖ DARBE GİRİŞİMİNİDEN SONRA KINAMAK YERİNE DARBECİLERİ HIRPALAMAYIN DEMELERİ KANIMIZA DOKUNUYOR AVRUPA ÜLKELERİNE ALINGANLIĞIMIZ ŞUDUR, FETÖ DARBE GİRİŞİMİNDEN SONRA YÜKSEK BİR SESLE KINAMAK YERİNE 'YA, DARBECİLERİ FAZLA HIRPALAMAYIN' DEMELERİ BİZİM KANIMIZA DOKUNDU. BÖYLE BİR ŞEY OLAMAZ.. "

Yıldırım'ın elçilere de çağrısı vardı

"ÖZELLİKLE AVRUPADA GÖREV YAPAN ELÇİLERE SESLENELİM. ÖZELLİKLE İÇ SİŞASETTEKİ BELİRSİZLİK SEÇİMDE İLAVE OLUNCA BUİŞŞİN BOYUTLARINI ANLATMAK KOLAY OLMUYOR. MEDYAYI VE DİĞER PAYDAŞLARI DA ZİYARET EDEREK MUTLAKA BU ALGI OPERASYONUNU KIRMAMIZ LAZIM. "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz