Kılıçdarolu'ndan Baykal'a övgü

Kılıçdarolu'ndan Baykal'a övgü

Cumhuriyet Halk partisi lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Anayasa değişikliği teklifine yönelik eleştirilerini sürdürdü; Kılıçdaroğlu, "Atatürk’e verilmeyen bir yetki bir kişiye verilecek" dedi.

KILIÇDAROĞLU: "ŞİMDİ GÜNDEMİMİZDE BİR ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ VAR. ÖNCEKİ GENEL BAŞKANIMIZ DENİZ BAYKAL TARİHE GEÇECEK BİR KONUŞMA YAPTI."

cumhuriyet halk partisi genel başkanı kemal kılıçdaroğlu, grup toplantısındaki konuşmasına bu sözlerle başladı. Ardından teklife ilişkin eleştirilerini sürdürdü.

KILIÇDAROĞLU: "ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ YAPILACAK TBMM’NİN ETRAFINDA TOMA’LAR, KAMYONLAR. NE OLUYOR? SAVAŞ MI VAR? BÖYLE BİR ORTAMDA ANAYASA DEĞİŞTİRİYORUZ."

kılıçdaroğlu, anayasa değişiklik teklifinin acele ile hazırlandığını da savundu.

KILIÇDAROĞLU: "KENDİ GELECEKLERİNİ GÜVENCE ALTINA ALMAK İÇİN BU ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİNİ YAPIYORLAR: ZANNEDİYORLAR Kİ YAPTIKLARI YOLSUZLUKLARI, İNSAN HAKLARI İHLALLERİNİ UNUTACAĞIZ. HİÇBİRİNİ UNATMAYACAĞIZ "

CHP Lideri, teklifin, rejim değişikliği olduğu iddiasını yineledi.

KILIÇDAROĞLU: "MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’E VERİLMEYEN BİR YETKİ BİR KİŞİYE VERİLECEK. ÜSTELİK TÜRKİYE’Yİ FELAKETE SÜRÜKLEYEN BİR KİŞİYE VERİLECEK. ÜSTELİK PKK, FETÖ, IŞİD, EL NUSRA’NIN KANDIRDIĞI BİR KİŞİYE VERİLECEK BU."

Kemal Kılıçdaroğlu, isim vermeden cumhurbaşkanı erdoğan'ı da eleştirdi.

KILIÇDAROĞLU: "NASIL OLUYOR DA HEM TARAFSIZ OLACAKSIN, HEM PARTİLİ OLACAKSIN. "

KILIÇDAROĞLU: "BU ÜLKE SENİ BELEDİYE BAŞKANI, GENEL BAŞKAN, BAŞBAKAN, CUMHURBAŞKANI YAPTI. BİR DEĞİL 5 UÇAK VERDİ 1100 ODALI SARAY VERDİ. DAHA NE İSTİYORSUN ARKADAŞ OTUR YERİNDE. "

CHP Genel Başkanı, vatandaşlara da seslendi.

KILIÇDAROĞLU: "GENSORU DA KALKIYOR. MALI GÖTÜR DİYORLAR BÜTÜN VATANDAŞLARIMA SESLENİYORUM. KUL HAKKINA SAYGI DUYUYORSAN BU ANAYASAYA KARŞI ÇIKACAKSIN"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz