Fırat Kalkanı Harekatı

Fırat Kalkanı Harekatı

Fırat Kalkanı Harekatı'nda, terör örgütü IŞİD'e ait 367 hedef vuruldu... 19 terörist öldürüldü... Amerikan Dışişleri Bakanlığı'ndan, "Türkiye'yi ve teröre karşı verdiği mücadeleyi destekliyoruz" mesajı geldi... New York Times gazetesi ise Washington'un Fırat Kalkanı Harekatı'na destek vermemesinin Türkiye’nin, Amerikan insansız hava araçlarını bölgede yasaklamasından kaynaklandığını yazdı.

Suriye'nin kuzey kesiminde devam eden harekatta, karadan ve havadan ateş altına alınan terör örgütü IŞİD'i ait 367 hedef imha edildi...

Operasyonlarda 19 terörist öldürüldü...

Washington Post Gazetesi, Amerikan ve Rus uçaklarının Suriye hava sahasında tehlikeli bir biçimde yakınlaştığını yazdı...

Habere göre, Suriye semalarında uçan Amerikan radar uçağı, bir Rus savaş uçağının yaklaşmakta olduğunu farketti. Rus savaş uçağının Amerikan uçağını taciz etmesi üzerine, pilotun Rus pilotu bir kaç kez uyardığı, ancak yanıt alamadığı kaydedildi.

New York Times gazetesi, Washington'un Fırat Kalkanı Harekatı'na destek vermemesinin Türkiye’nin, Amerikan insansız hava araçlarını El Bab bölgesinde yasaklamasından kaynaklandığını yazdı.

Gazetenin, Washington'daki kaynaklara dayandırdığı bilgiye göre, geçen hafta Türk tarafı, Amerikan insansız hava araçlarına ve istihbarat toplayan diğer uçaklarına El Bab üzerinde uçmaları için onay verdi.

Amerikan Dışişleri Bakanlığı, terörle mücadelede Türkiye'nin yanında olduğunu bildirdi..

Dışişleri Sözcüsü John Kirby, terör örgütü PKK'nın özellikle Türkiye'ye yönelik bölgesel bir tehlike olmayı sürdürdüğünü belirterek, "Türkiye'yi ve teröre karşı verdiği mücadeleyi destekliyoruz" dedi.

Bu arada, Amerikan Dışişleri Bakanlığı, Hizbullah örgütünün lider kadrosunda olduğu iddia edilen Ali Damuş ve Mustafa Muğniye'yi küresel teröristler listesine ekledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz