Yıldırım: "her sorunun çözümünde hakem millettir"

Yıldırım: "her sorunun çözümünde hakem millettir"

Başbakan Binali Yıldırım, Anayasa değişikliği teklifi ile ilgili "her sorunun çözümünde hakem millettir" dedi. "İki kaptan gemiyi batırır" örneğiyle teklifi savunan Başbakan Yıldırım, başbakanlık makamının olmayacağı yeni sistemle ilgili sataşmalara ise "biz makam mevki delisi değiliz" diye yanıt verdi.

"HER SORUNUN ÇÖZÜMÜNDE HAKEM MİLLETTİR "

Başbakan Binali yıldırım, Meclis Genel Kurulu'nda Anayasa değişiklik teklifinin geneli üzerinde söz aldı. Anayasa değişiklik teklifini savundu, eleştirilere yanıt verdi.

"HATIRLAYIN RAHMETLİ ÖZAL İLE RAHMETLİ DEMİREL'İN O GÜNKÜ ÇATIŞMASINI AKLINIZDAN GEÇİRİN VE YÖNETİMDE İRADENİN TEK OLMASI LAZIM İRADE OLMAYAN YERDE İDARE OLMAZ ÇATAL KAZIK TOPRAĞA GİRMEZ BEN DENİZCİYİM İKİ KAPTAN GEMİYİ BATIRIR KAPTANIN TEK OLMASI LAZIM "

Başbakan yıldırım, Teklifin gerekçesini "türkiye'nin güçlü olması gerekir" sözleriyle açıkladı.

"TÜRKİYE BULUNDUĞU BÖLGEDE ÇOK ÖNEMLİ SORUMLULUĞU OLAN ÜLKMEDİR TÜRKİYE'NİN ÇOK GÜÇLÜ OLMASI GEREKİR ..ÜLKEMİZE KARŞI ÇOK BOYUTLU ASEMİTREK SAVAŞ BAŞLATILMIŞTIR BU SAVAŞI BAŞARIYLA KAZANMASININ YOLU GÜÇLÜ SİYASİ İKTİDARIN DAİM OLMASI GÜÇLÜ OLMASIDIR "

Başbakan, CHP Lideri Kılıçdaroğlu'nu da eleştirdi.

"SAYIN KILIÇDAROĞLU GETERİN AMERİKAN TİPİ BAŞKANLIĞI KABUL EDELİM ONU DA BUYURUN DEDİK YİNE SES ÇIKMADI EE ARTIK BEKLEYECEK HALİMİZ YOK "

EK SÜREDE: "ERZİNCAN'DAN BAŞBAKAN OLUYORSA CHP'DEN DE BİR CUMHURBAŞKANI OLAR BİRAZ FAZLA ÇALIŞIN "

Başbakan Binali Yıldırım, referandum sürecine işaret ederek, kararı milletin vereceğini söyledi.

"ARKADAŞLAR VATANDAŞA GÜVENELİM VATANDAŞIN KARARINA BAŞIMIZ GÖZÜMÜZ ÜSTÜNE DEYİP İTAAAT EDELİM İTTAAT ET RAHAT ET "

Yıldırım, konuşması sırasında kendisine sataşan CHP milletvekillerine de yanıt verdi

"BAŞBAKAN YOK EVET YOK YAA BİZ MAKAM MEVKİ DELİSİ DEĞİLİZ MEMLEKETİN GELECEĞİ İÇİN BİN ALİ DEĞİL BİN ALİ FEDA OLSUN EĞER ÜLKEM KAZANACAKSA BİZ KAYBEDELİM BİZ ŞAN ŞÖHRET PEŞİNDE DEĞİLİZ "

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz