IŞİD'in kaçırdığı askerlerden acı haber

IŞİD'in kaçırdığı askerlerden acı haber

Fırat Kalkanı Harekatı'ndan acı haber geldi. 41 gün önce terör örgütü IŞİD tarafından kaçırılan Astsubay Muhammet Duran Keskin ve Astsubay Kıvanç Kaşıkçı'nın şehit oldukları açıklandı.

Fırat Kalkanı Harekatı'ndan günler sonra şehit haberi geldi. Terör örgütü IŞİD tarafından kaçırılan ve 29 Kasım 2016'da irtibatın kesildiği Astsubaylar Muhammet Duran Keskin ve Kıvanç Kaşıkçı'nın şehit oldukları açıklandı.

Şehit Kıvanç Kaşıkçı'nın acı haberi Çanakkale'deki babaocağını yasa bürüdü. Fenalaşan baba Ramazan Kaşıkçı, sağlık ekipleri tarafından hazır bekletilen ambulansla Çanakkale Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Şehit astsubayın babaevine Türk bayrağı asıldı.

Adana da şehit ateşiyle yandı. Astsubay Muhammet Duran Keskin'in acı haberi Seyhan ilçesi Yeşiloba Mahallesinde ikamet eden annesi Elif Keskin'e askeri yetkililerce iletildi. Şehidin baba ocağının bulunduğu sokağa taziye çadırı kuruldu.

Babasını yaklaşık 5 yıl önce kaybeden şehidin, kendisi gibi astsubay olan eşinin de Ankara'da görev yaptığı öğrenildi. Şehit Astsubayın cenazesi sabah saatlerinde havayoluyla Adana'ya getirilecek ve öğle namazının ardından yapılacak törenle defnedilecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz