246 IŞİD hedefi vuruldu 48 terörist öldürüldü

246 IŞİD hedefi vuruldu 48 terörist öldürüldü

Fırat Kalkanı Harekatı El Bab bölgesinde yoğunlaşıyor... Genelkurmay, karadan ve havadan sürdürülen operasyonlarda, 48 teröristin öldürüldüğünü duyurdu... Amerika Birleşik Devletleri'nin, PYD/YPG'yi önemli bir NATO belgesinde resmi olarak terör örgütü kabul ettiği ortaya çıktı. Amerika Birleşik Devletleri'nin ise PKK/YPG'yi eğittiğine ilişkin yeni görüntüler yayınlandı.

Suriye'nin kuzey kesiminde düzenlenen Fırat Kalkanı Harekatı devam ediyor..

Türk Silahlı Kuvvetleri'nden yapılan açıklamada, terör örgütü IŞİD'e ait 246 hedefin, karadan ve havadan ateş altına alınarak, imha edildiği bildirildi...

48 teröristin öldürüldüğünün belirtildiği açıklamada, “Bölgede yaşayan sivil halkın zarara uğramaması için her türlü tedbir alınmakta ve bu konuda azami hassasiyet gösterilmektedir” denildi.

Amerika Birleşik Devletleri'nin, PYD/YPG'yi önemli bir NATO belgesinde resmi olarak terör örgütü kabul ettiği ortaya çıktı.

Buna göre, 2013 yılında, Brüksel'de yapılan "NATO Stratejik İstihbarat Dokümanı" çalışmaları sonucu hazırlanan belgede, KCK ve PKK'nın yanısıra PYD/YPG de, 'bir terör örgütü' olarak yer aldı. Amerikan temsilciler de bu belgeyi kabul ederek resmen onayladı.

PYD/YPG'nin stratejik NATO dokümanında terör örgütü olarak yeralmasının ise Türkiye'nin sunduğu sağlam kanıtlar sonucu gerçekleştiği kaydedildi.

Bu arada, Türkiye ile müttefik olan Amerika Birleşik Devletleri'nin terör örgütü PKK/YPG'yi eğittiğine ilişkin yeni görüntüler yayınlandı..

Hatay'a komşu Afrin bölgesindeki eğitim merkezinde, 'Danimarka, Fransa, Norveç, Belçika, Almanya, İngiltere, İsrail, Almanya, Kanada ile Brezilya'dan gelen yabancı paralı savaşçı ve eski askerlerin de olduğu öne sürüldü..

Irak'ın başkenti Bağdat'ta, IŞİD'in bir pazar yerine bombalı araçla düzenlediği saldırıda ise 11 kişi öldü.

Öte yandan, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Kazakistan'ın Astana kentinde yapılması beklenen barış görüşmelerinde her konuyu müzakere etmeye hazır olduğunu söyledi.

Şam'da yaşanan su krizine de değinen Esad, Başkentin başlıca su kaynaklarının işgal edildiğini ve ordunun görevinin bunları geri almak olduğunu söyledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz