Obama'dan Trump'a uyarı

Obama'dan Trump'a uyarı

Obama'dan Trump'a 'Beyaz Saray' uyarısı geldi... Amerikan Başkanı Barack Obama, görevini devredeceği Donald Trump'a, Beyaz Saray'ın aile şirketi olmadığını hatırlattı... Ülke yönetiminde farklı davranması gerektiğini söyledi.. Trump ise Rusya'ya yönelik sıcak mesajlarını sürdürdü.. Yeni başkan Trump, "Rusya ile iyi ilişkiler kurmaya sadece aptallar karşı çıkar" dedi..

Amerikan Başkanı Barack Obama, görevini devredeceği Donald Trump'ı, Beyaz Saray'ı 'aile şirketi yönetir gibi' yönetmeye çalışmaması konusunda uyardı.

Bir televizyon kanalına açıklama yapan Obama, Trump'a Amerikan kurumlarına "saygı duyması" gerektiğini hatırlattı.

Kampanya yürütmek ve ülkeyi yönetmenin farklı şeyler olduğunu ifade eden Obama, "Yemin ettikten sonra artık dünyanın en büyük kuruluşunun başına geçiyorsun… Küresel sermaye ve piyasalar, dünyanın dört bir yanından insanlar, Trump'ın söylediklerini son derece ciddiye alıyor" diye konuştu..

Trump ise Moskova'ya yönelik pozitif yaklaşımı değiştirmedi.

Donald Trump, Twitter’dan “Rusya ile iyi ilişkiler kurmak iyi bir şeydir, kötü bir şey değildir. Sadece aptallar, bunun kötü olduğunu düşünür” mesajını paylaştı.

Bu arada Çin'den, 20 Ocak'ta Obama'dan koltuğu devralacak Donald Trump'a çok sert bir uyarı geldi... Çin yönetiminden yapılan açıklamada, "Tek Çin Politikası"nı reddetmesi halinde Pekin'in Trump'tan "intikam" alabileceği uyarısı yapıldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz