10.Çukurova kitap fuarı 7 ocak'ta açılıyor

10.Çukurova kitap fuarı 7 ocak'ta açılıyor

Çukurova Kitap Fuarı 10. Yılında... 7-15 Ocak 2017 tarihleri arasında TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi'nde açık kalacak fuara 300 yazar katılacak.

10. Çukurova Kitap Fuarı, 300 yazarın katılımıyla YARIN TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde açılacak. Fuar 70 kültürel etkinliğe de ev sahipliği yapacak.

fuar öncesi yapılan basın toplantısında İzmir'deki terör saldırısı kınandı; Koordinatör Deniz Kavukçuoğlu, etkinlik için gerekli önlemlerin alındığını söyledi.

Deniz Kavukçuoğlu (TÜYAP Kültür Fuarları Koordinatörü ): "ENDİŞELENMEYELİM KARAMSAR OLMAYALIM. ÇÜNKÜ DÜŞMANLARIN BİZDEN BEKLEDİĞİ DE BU.KENDİ DOĞAL HAYAT AKIŞIMIZI SEKTEYE UĞRATMAYALIM.TERÖRE KARŞI DÜŞMANLARA KARŞI ETKİLİ OLABİLMEK İÇİN BU KORKUSUZLUĞU GÖSTERMEK GEREKİYOR."

Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı Metin Celal de kitap satış sayısında artış olduğuna değindi.

Metin Celal (Türkiye Yayıncılar Birliği Başkanı): "PERAKENDE ALANINDA YAŞANAN SIKINTILARI BİLİYORUZ. KAPANAN PERAKENDECİLER VAR.TÜRKİEYE'DE KİTAP ÜRETİMİ 2015 YILINDA YÜZDE 7.4 ARTTI. BU SENE 2016 DE 666 MİLYON 865 BİN 579 ADET KİTAP ÜRETMİŞİZ NÜFUSUMUZ DA 78 MİLYON. KİŞİ BAŞINA 8.4 KİTAP DÜŞMÜŞ."

Panel, söyleşi ve çocuk etkinliklerinin yer alacağı fuara giriş ücretsiz... Etkinlikler kapsamında doğumunun 90. Yılında Ahmed Arif; Şeyhmus Diken'in konuşmacı olarak katılacağı söyleşiyle anılacak.

10.00-20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek olan fuara öğrencilerin ulaşımı için Büyükşehir Belediyesi, otobüs tahsis edecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz