Yakıt tasarruf cihazı

Yakıt tasarruf cihazı

Dünyanın en pahalı yakını kullanan Türkiye'de maliyetleri azaltmanın yolları aranıyor... Yakıt tasarrufu için Türk mucit Talat Mollaoğlu bir cihaz geliştirdi. kamyonet bir saat cihazsız, ardından aynı süre cihaz takılarak çalıştırıldı. Deneyin sonunda yapılan ölçümlere göre motorun 2 litre daha az yakıt tükettiği gözlendi. Cihazın maliyeti motor hacmine göre, 500 tl ile 3 bin tl arasında değişiyor.

Türkiye, dünyanın en pahalı yakıtını kullanan ülkelerden biri... Bu da araç sahiplerini tasaruf etmenin yollarını aramaya itiyor.
İşte bu noktada, Talat Mollaoğlu adlı bir vatandaş, araçlarda yakıt tasarrufu sağlayan bir cihaz geliştirdi. Mollaoğlu'nun buluşu cihaz, bir kamyonette test edildi.

BU BİR TASARRUF CİHAZI BİR TÜRK İCAT ETTİ. 1 SAAT CİHAZSIZ MOTOR ÇALIŞTI 11 LİTRE YAKIT TÜKETİLDİ. ŞİMDİ CİHAZ TAKILACAK VE TÜKETİM MİKTARI ÖLÇÜLECEK

kamyonet bir saat cihazsız, bir saat de cihaz takıldıktan sonra çalıştırıldı. Ardından yapılan ölçümler, cihazın, yakıta yönelik tasarrufunu ortaya koydu.

CİHAZ TAKILDIKTAN SONRAN 1 SAAT ÇALIŞTIRILDI VE SONUÇTRA 2 LİTRE TASARRUF ELDE EDİLDİ.

Cihazın mucidi Talat Mollaoğlu, yapılan deney ile cihazın amacına yönelik çalıştığının ispatlandığını söyledi.

CİHAZIMIZ ÇALIŞTI. BU BÜYÜK BİR TASARRUF ELDE ETMEMİZİ SAĞLAYACAK

Deneye tanıklık edenlerden biri de MHP Kayseri Miletvekili Yusuf Halaçoğlu'ydu. Halaçoğlu bu tür çalışmaların desteklenmesi gerektiğini vurguladı.

BU TÜR ÇALIŞMLAR DESTEKLENDİĞİNDE BAŞARILI ORTAYA GÖRÜLECEKTİR

Halaçoğlu, cihazın; yakıt tasarrufunun yanı sıra eksoz emisyonunu da düşürerek, doğanın korunmasına katkı yaptığına da dikkati çekti.

EKSOZ EMİSYONUNU SIFIRA İNDİRİYOR. BUDA DOĞANIN KRUNMASI KONUSUNDAN BÜYÜK AVANTAJ SAĞLIYOR.

Cihazın maliyeti, motor hacmine göre, 500 ile 3 bin lira arasında değişiyor.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz