Kokulu yataklarla mis gibi uykular

Kokulu yataklarla mis gibi uykular

“Yatak doktoru”ndan lavanta bahçesinde uyutan yataklar İyi yaşamanın, huzurlu ve sağlıklı olmanın yolu, her şeyden önce kaliteli bir uykudan; kaliteli bir uykunun sırrı ise doğru yatak seçimiyle birlikte yatılan yerde teneffüs edilen havanın temizliği, sıcaklığı ve hatta kokusundan geçiyor. Eski zamanlardan beri insanların ruhsal yapısı üzerindeki etkisi bilinen, davranışlarımızı ve yönelimlerimizi etkileyen koku, şimdi kaliteli uykunun baş aktörlerinden birisi olarak, yatağımıza da girdi.

“Yatak doktoru” yaptı
Türkiye’de “Yatak doktoru” sloganıyla, çiftlerin vücut ağırlıklarını ayrı ayrı algılayıp ona göre konumlanan akıllı yataklara kadar farklı yatak tipleri üretimi gerçekleştiren Doctor-BED, şimdi de kokulu yataklarla mis gibi uykular vaat ediyor.
Nano teknoloji ile üretilen kokulu kumaşlarla yapılan yataklarla, insanların seçme aralıklarını genişleterek kendilerini en iyi hissettikleri ortamda huzur bulmalarını amaçladıklarını kaydeden Doctor–BED Genel Müdürü Hakan Ceyhan, “Yataklarımızın kalitesine ilave edilen kokular, uyku kalitesini arttırıyor” dedi.

Lavanta, sütlü çikolata kokulu yataklar
Vücudun dinlenmesi için en gerekli ihtiyaçların başında sağlıklı bir uyku geldiğini, kokuların ise insanların üzerindeki etkilerinin asırlardır bilindiğini ifade eden Doctor-BED Genel Müdürü Hakan Ceyhan, “Biz de yataklarımıza lavanta, vanilya, sütlü çikolata gibi kişi üzerindeki sakinleştirici, rahatlatıcı etkileri bulunan kokuları ilave ederek uyku kalitesini arttırmaya çalıştık” diye konuştu.

30 yıllık tecrübe
Yatak ve mobilya sektöründe 30 yılı aşkın tecrübeye sahip olan ve Adana’da 4, Mersin’de 1, İstanbul’da ise 2 şubesiyle sağlıklı yatakları müşteri ile buluşturan Doctor–BED’in Genel Müdürü Hakan Ceyhan, nano teknoloji ile üretilen kokulu kumaşların mikrokapsüller aracılığıyla koku yaydığını belirtti.

Koku alma duyumuzun, 24 saat boyunca hiç kapanmayan her zaman açık duyularımızdan birisi olduğunu hatırlatan Hakan Ceyhan, kumaştaki mikro kapsüller sayesinde, yatağın kişiye uzun süre ferahlık hissi veren güzel bir koku yaydığını belirtti.

Döndükçe kokular yayılıyor
Doğanın insanlara en önemli armağanlarından olan güzel kokuların şimdi nano teknoloji sayesinde uykudayken bile olumlu etkilerini yaymaya devam ettiklerini kaydeden Doctor-BED Genel Müdürü Hakan Ceyhan, “Mikrokapsülleme yöntemiyle depolanan kokular, siz yatağa girdiğiniz andan itibaren odanızı ihtiyacınız olan, kendinizi iyi hissettirecek kokularla dolduruyor. Uyku sırasında döndükçe kokular yayılmaya devam ediyor. Örneğin, lavanta kokusunu seçerseniz; kendine has kokusuyla hemen ayırt edilebilen bu bitkinin serinletici, sakinleştirici, stres azaltıcı etkisi kendisini gösteriyor. Size mis gibi bir ortamda, bir lavanta bahçesinde yatıyormuşsunuz etkisi veren bir uyku ortamı sağlıyor. Salgıladığı koku ile uykuyu kolaylaştırıyor, zihninizi meşgul eden düşünceleri kısa zamanda bertaraf ederek ihtiyacınız olan derin ve kaliteli uykuyu tamamlamanıza yardımcı oluyor. Dolayısıyla sabahları da zinde uyanmanıza yok açıyor” ifadelerini kullandı.

Etkisi yıllarca sürüyor
Doctor-BED Genel Müdürü Hakan Ceyhan,kokulu yatakların etkisinin hiç bozulmadan yıllarda sürdüğünü kaydetti. Ceyhan, yatakların kullanılmadığı zaman mikrokapsüllerin patlayıp açılmadıkları için kapalı konumda kaldıklarını, sürtünme, temas ya da belli bir ağırlıkla patlayarak, her dokunuşta taze koku yaydığını söyledi.

Kokuların, yatıştırıcı, sakinleştirici etkilerinin yanında coşku, mutluluk verici, özgüven arttırıcı özelliklerinin de bulunduğunu bildiren Hakan Ceyhan, “Müşterilerimiz zevklerine göre kendilerine en uygun kokulu yatağı tercih edebiliyorlar. Kokular da yatağa yattıkları andan itibaren etsini gösteriyor ve gece boyunca bu etki sürüyor” dedi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz