Polyar yüzde 40 büyüyor

Polyar yüzde 40 büyüyor

Bir torna tezgahıyla üretime başlayan Polyar, 4 şirketli bir grup olarak yoluna emin adımlarla devam ediyor. Polyar yüzde 40 büyüyor Çırak olarak adım attıkları sektörde yıllar içinde ustalıkta “ordinaryüs” seviyesine çıkan Kemal Polat ve Ahmet Yardımcı’nın kurup, vizyon sahibi genç mühendis Selim Özkan’la birlikte geliştirdikleri Polyar; geleceğe emin adımlarla yürüyor. Sektöründe yıllık yüzde 40 seviyelerindeki büyüme oranıyla yoluna devam eden Polyar Grup, yöneticilerinin çizdiği üç yıllık hedef süresinde büyüme hızını bu oranın altına düşürmeme kararlığını sürdürüyor.

Makine, enerji, sulama, çelik yapıda varlar
Polyar Makine, Polyar Tarım, Polyar Demirçelik, Polyar Çelik Yapı firmalarından oluşan grubun ortaklarından makine mühendisi Selim Özkan, mazisi 1985 yılına dayanan Polyar Grubun, bugün makine, enerji, sulama, çelik yapı sektörlerinde birçok kuruluşun çözüm ortağı haline geldiğini söyledi. Polyar Makine olarak tohumları atılan grubun diğer şirketlerinin oluşmaya başladığından beri hedefledikleri yüzde 40’lık büyüme hızını istikrarlı biçimde sürdürdüklerini kaydeden Selim Özkan, “Hedefimiz üç yıl boyunca büyüme hızımızı yüzde 40’ların altına düşürmemek .Sonraki yıllarda ise stabil olarak yüzde 25’te tutmayı hedefliyoruz. “ dedi.


Yenilikçi anlayışla hizmet

Selim Özkan, Adana Orta Ölçekli Sanayi Sitesi’nde 6 bin metrekare üzerindeki fabrikasında, sürekli gelişmeye yönelik yenilikçi anlayışıyla hizmet veren Polyar Grubun, bünyesindeki 4 ayrı firma ile ülkemizin ekonomisinin gelişmesine yönelik üretim ve yatırımlara katkı sunduğunu kaydetti.

Özkan, grubun “İlk göz ağrısı” olan lokomotif şirketlerinden Polyar Makine’nin “Talaşlı imalat, makine tasarımı, hidroelektrik santralleri için cebri boru, ızgara, ızgara temizleme makinesi, vana, hidrolik kaldırma üniteleri, sürgülü ve radyal kapaklar üretmekte olduğunu kaydetti. Selim Özkan, “Hidro elektrik santrallerinin kapaklarını, iletim borularını, hidrolik sistemleri üretiyoruz, mühendislik hizmetleri veriyoruz, alternatif çözümler sunuyoruz. HES’lerin yanı sıra üretim yaptığımız termik santrallerimiz de var.” diyerek grubun üretim ve hizmet yelpazesinin genişliği hakkında bilgi verdi.

Üretim yelpazesi çok geniş

Grubun bir başka şirketi olan Polyar Demirçelik.ile kendi firmalarına ve sektördeki güçlü firmalara tedarikçi olarak hizmet verdiklerini belirten Polyar Grup Ortağı Selim Özkan, ilk kurulan firma olan Polyar Makine’den bugün 4 firmalı Polyar Grup’a ulaşmalarının 5 yıllık bir zaman dilimi içine sığmasına da dikkati çekti. Özkan, “ Aslında şirketleşmede kısa sayılabilecek bir süre olan 5 yılda bir tek firmadan 4 firmayı bünyesinde barındıran bir yapı haline geldik. Bir zamanlar üç kişinin çalıştığı firmada bugün 300’den fazla kişi istihdam edilmekte. Bir zamanlar tek mühendis olarak benim görev yaptığım firmamızın çeşitli birimlerinde şimdi 10 mühendis bulunmaktadır. Ortaklarımızın deneyimleri ve sanatkarlıklarına ben de vizyonumu koyarak katkıda bulundum. Sonuçta 5 yılda büyük yol ettik. Ancak hedeflerimiz de büyük. Geldiğimiz noktayı asla yeterli görmüyoruz. Bu ülkenin üretimine, sanayicisine, tarımına katkıda bulunmak için tüm birikimimizi kullanacağız. “ diye konuştu.

AR-GE’ye önem veriliyor
Selim Özkan, hidro elektrik santralleri için ızgara temizleme makineleri, üreticilerin dondan korunmasını önlemeye yönelik “Don kırıcı rüzgar makineleri” üreten Polyar’ın sektöre öncülük eden AR-GE çalışmalarını sürdüreceğinin de sinyalini de verdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz