Pırlanta Erciyes'ten Kardeşlik İftarı

Pırlanta Erciyes'ten Kardeşlik İftarı

Taşköprü’de “Gönüller Köprüsü” PırlantaErciyes İnşaat'ın geleneksel olarak her yıl düzenlediği bu sene 18'incisigerçekleşen Tarihi Taşköprü üzerinde ki iftar programı yoğun katılımlagerçekleşti. Adana İl Müftlüğü ile düzenlenen “Eski Ramazanlar” tadındageçen iftar yemeğine Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Adana İlMüftüsü Arif Gökçe, Pırlanta Erciyes İnşaat'ın İş Ortakları, kamukurumlarının ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile 5 bin vatandaşkatıldı.

Katılanlara teşekkür etti
Kuran tilaveti ve Adana İl Müftüsü Arif Gökçe'nindualarıyla başlayan iftar programında konuşan Pırlanta Erciyes İnşaat GenelMüdürü Ferhat Beluk, iftara katılan vatandaşlara teşekkür ederken, “Bugünburada birlik içinde olmayı yaşattığımız ve yaşadığımız için çok mutluyum.Sizler bizim iftar yemeğimize katılıp bizlerin sevinçlerine, mutluluklarınaortak oldunuz.” dedi.

Dualarımız Müslüman kardeşlerimiz için
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü ise"Suriye'de ki kardeşlerimize yapılan saldırıları kınıyoruz. Allah'aşükürler olsun ki, bugün bize; bayrağımızın gölgesi altında bir araya gelebilmefırsatı sundu. Komşu ülkelerde din kardeşlerimiz ateş çemberinin içerisindedualarımız Suriye'de, Irak'ta, Libya'da kanı akan Müslümanlara, DoğuTürkistan’da inançlarından dolayı katledilen din kardeşlerimiz için gitsin.Adana da Suriye'den gelen kardeşlerimiz var, hepsine Allah'tan yardımdiliyorum." şeklinde konuştu.

Sema gösterisi yapıldı
Konuşmaların ardından Pırlanta Erciyes İnşaat YönetimKurulu Başkanı Muammer Beluk ve Genel Müdür Ferhat Beluk teker teker masalarıziyaret ederek vatandaşların iftarlarını ve gelecek Ramazan Bayramı’nı tebriketti. Tarihi Taşköprü’yü dolduran vatandaşlar sema gösterisi eşliğinde, huzuriçinde iftarlarını yaptı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz