Plan Bütçe Komisyonu Görüşmeleri

Plan Bütçe Komisyonu Görüşmeleri

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda dün de "kameraların dışarı çıkartılması" tartışması yaşandı. CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin, "basını kovacağınıza, korumaları kovun" diyerek karara tepki gösterdi. Çetin, Başkan'ın "kızlı erkekli aynı evlerde kalıyorlar" sözünün "asparagas" olduğunu söyleyen Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın zor durumda bırakıldığını söyledi. Erdoğan'ın, toplumun üzerinde hassasiyet gösterdiği bir konuyu gündeme getirdiğini savunan Arınç ise, "Kusura bakmayın, biz muhafazakar bir toplumuz" dedi.

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a bağlı ve ilgili kuruluşların bütçeleri görüşüldü...

Arınç'ın sunumunun ardından, muhalefet ile Komisyon Başkanlık Divanı arasında yine kameraların dışarı çıkartılması tartışması yaşandı.

CHP Ankara Milletvekili İzzet Çetin'in çıkışı dikkat çekti...

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, önce böyle açıklama yapmıştı. Ancak Arınç, daha sonra farklı konuştu. Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşan Arınç, Erdoğan ile kendisinin konuşmasının birbirine ters olduğu yönündeki eleştirileri kabul etmedi. Arınç "Kusura bakmayın, biz muhafazakar bir toplumuz. Muhafazakar demokrat da bir partiyiz" diye konuştu.

Erdoğan'ın, toplumun üzerinde hassasiyet gösterdiği bir konuyu gündeme getirdiğini savunan Arınç, "Kızlarımızın evleninceye kadar bu tür karı koca ilişkileri içinde bulunmasını mahsurlu görenler de bence büyük bir ekseriyet" dedi.

Bu tür ilişkilerde kızların kaybeden taraf olduğunu söyleyen Arınç, "Baskıcı unsurlar olmamalı, ancak bu tür şikayetler konusunda da biz ciddi şekilde meselenin üzerine düşemeliyiz" görüşünü savuundu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz