"FELSEFE DERSİNİN" ÇIKARILMASI

"FELSEFE DERSİNİN" ÇIKARILMASI

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, İlahiyat Fakülteleri'nden felsefe derslerinin çıkarıldığını belirterek, "Bu bir faciadır, cinayettir" dedi. Felsefe derslerinin olmadığı bir okulda din adamı yetişmeyeceğini savunan Özkes, Yüksek Öğretim Kurumu'nun duruma el atmasını istedi.

İlahiyat Fakültelerinden felsefe derslerinin çıkarılması, tartışmalara neden oldu.

CHP İstanbul Milletvekili İhsan Özkes, Meclis'te düzenlediği basın toplantısında, İlahiyat fakültelerinde 1925 yılından itibaren felsefe derslerinin okutulduğunu belirterek, kaldırılmasına tepki gösterdi..

"EN SON VE EN MÜKEMMEL OLAN İSLAM DİNİNİ FELSEFESİ OLMAYAN BİR DİN DURUMUNA DÜŞÜRMEK KİMSENİN HADDİ DEĞİLDİR. İLAHİYAT FAKÜLTELERİNDEN FELSEFE DERSLERİNİN KALDIRILMASI CİNAYETTİR. DİN ADINA İŞLENECEK CİNAYETLERİN TEMELİNE ATMAKTIR."

Özkes, felsefe dersinin okutulmadığı ilahiyat fakültelerinden taklitçi, ezberci ve kalitesiz, din adamı tipi yetişeceğini savundu. Yüksek Öğretim Kurumu'nun devreye girmesi gerektiğini savundu.

"AKP İKTİDARI VE YÖK OLASI BÜYÜK BİR FACİADAN DÖNEREK İLAHİYAT FAKÜLTELERİNDE FELSEFE DERSLERİNE DEVAM EDİLMESİNİ SAĞLAMALIDIR."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz