CHP'li Matkap'tan Önemli Tespit

CHP'li Matkap'tan Önemli Tespit

Reyhanlı'daki bombalı saldırı ve ardından yaşananlar, anamuhalefetin de gündemindeydi.. Bölgede incelemeler yapan CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, olayın faillerin ilişkin önemli tespitlerde bulundu.. "Patlamadan saatler önce çarşıda tek bir Suriyeli yoktu, bu çok önemli bir soru işareti" diyen Matkap, dikkatlerin başka noktalara çekilmek istendiğini savundu..

"Reyhanlı'da tarihimizin en kanlı terör saldırısı gerçekleşmiştir. "

CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap'ın gündeminde Reyhanlı'daki bombalı saldırı vardı.. Dikkat çektiği en önemli konu ise, olayın failleriydi.. Matkap, Hatay'da yaptığı incelemeleri, CHP Genel Merkezi'nde düzenlediği basın toplantısında değerlendi..

"Patlamadan saatler önce çarşıda tek suriyeli yoktu. Bu çok önemli bir soru işareti. Reyhanlı'da kaldığım 2 gün içinde hiç suriyeli görmedik."

"Dikkatler başka noktaya çekilmek isteniyor" diyen Matkap, hükümeti eleştirdi.. Başbakan Erdoğan'ın yanıtlaması istemiyle de sorular yöneltti..

"Acaba hatay'da alevi- sünni çatışması mı yaratılmak isteniyor? Sınır geçişleri bu amaca hizmet etmek için mi kontrol dışı kaldı? Bu olayı engellememenin amacı, Türkiye'yi Suriye batağına çekmek mi?"

Matkap, istihbarat ile güvenlik güçleri arasındaki kopukluğun başka ilçelerde de ciddi tedirginliğe neden olduğuna dikkati çekti.. Yaptığı ziyaretler sonrası Reyhanlı'daki son durumu anlattı..

" Bombalama olayı, reyhanlı ekonomisini çökertmiştir. Reyhanlıdakilerin durumu sığınmacılardan daha da kötü. TBMM bir an önce ekonomik yaraları sarmak için tasarılar hazırlamalıdır"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz