Çanakkale'de İstiklal Marşı Krizi Yaşandı

Çanakkale'de İstiklal Marşı Krizi Yaşandı

Akil insanlar heyeti de turlarına devam ediyor... Günün olayı ise, Çanakkale'de yaşandı.. Marmara heyetinin toplantısında İstiklal Marşı okunmayınca katılımcılar büyük tepki gösterdi... İçerideki tepkileri, dışarıda da 200 kişinin protestosu izledi...

Protestonun adresi Çanakkale.. Akil insanlar Marmara heyeti orada toplantıdaydı.. Heyetin başkan vekili Mithat Sancar toplantıyı açarken İstiklal Marşı tepkisiyle karşılaştı..

Sorularına cevap alamayan vatandaşların protestosu büyüdü..

Başkanvekili Mithat Sancar ise, marşın okunmayışının nedeni olarak toplantının resmi olmamasını gösterdi..

" Bu bir resmi toplantı değil marşın okunmasının bir adabı vardır"

İçeride toplantı sürerken dışarısı da hareketliydi.. 200 kişilik bir grup, akiller heyetini protesto etti..

Heyet aynı kentteki bir başka noktada ise, davullarla karşılandı..

Meclis Başkanvekili Meral Akşener'den ise, akil insanlar heyetinin harcamalarına yönelik bir öneri geldi.. Akşener, kendisinin gelişinden kısa bir süre önce Bandırma'dan ayrılan heyetin yemeğinin kaymakamlığa faturalandırıldığını öğrenince sert tepki verdi..

"Var mı böyle bir şey? Olamaz. Merkezi bütçeden gelen bir para bu sizin rızanız var mı? Benim yok. Kendi ceplerinden ödesinler"

Heyet turlarına devam ediyor.. Ancak süreçle ilgili bakanlar da devrede.. Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binalı Yıldırım da Bergama'daydı.. Yıldırım orada dinlediği bir şehit babasının sürece yönelik tepkisiyle karşılaştı..

"Şehit aileleri destekliyor.. Hayır.. Ben de bir şehit babası olarak beni tanıyanların hepsinin huzurunda söylüyorum eğer bu anlaşma böyle olursa bu hükümete hakkımızı helal etmiyoruz.. "

Tepkinin bir başka adresi de Kütahya oldu.

Ellerinde Türk bayraklarıyla yürüyüş yapan kalabalık bir grup akil insanlar heyetinin kaldığı otelin önünde slogan attı..

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz