100 bin Bağ-Kur'lu Rahat Bir Nefes Aldı!

100 bin Bağ-Kur'lu Rahat Bir Nefes Aldı!

Meclis'te kabul edilen yasal düzenleme Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından uygulamaya geçirilince borçlu Bağ-Kurlular rahat bir nefes aldı...Prim borcu bulunduğu için, sağlık hizmeti alamayan 100 bin Bağ-Kur'lunun borçları silindi.

Geçen hafta Meclis'ten geçen düzenleme ile 100 bin Bağkur'lunun prim borçları affedildi...Bağ-Kur'da, 60 gün ve daha fazla prim borcu bulunanlar sağlık hizmeti alamıyordu.

Sigortalı olmaları nedeniyle kanunen başkaları üzerinden sağlık hizmeti almamaları gereken binlerce Bağ-Kurlu, eş veya anne-baba gibi yakınları üzerinden kaçak olarak sağlık hizmetlerine ulaşabiliyordu.

Sosyal Güvenlik Kurumu bu durumda olanları tespit ederek kendilerine borç çıkardı. Bu borcun sıkıntı yaratması üzerine, çıkarılan yasayla af getirildi. Prim borcu olduğu için eş, anne veya babasının üzerinden sağlık hizmeti alanlar, affa uğradığı için borçlarını ödemeyecekler.

Diğer Haberler
(1) Yorum Yapılmış

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Kanal B veya kanalb.com.tr sorumlu değildir.

  1. Avatar
     Sebahat  00:43

    bu af kimleri kapsadı

    ben 2008 tarihinden bağkura kayıtlıyım lakin hiç ödeme yapamadım sağlıkdanda yararlanamıyorum bu af benide kapsıyormu

Yorum Yaz