Acı Haber Diyarbakır'dan Geldi

04 Kasım 2012 / 12:51

Diyarbakır'ın Lice ilçesinde teröristlerce düzenlenen saldırıda er Adem Ödemiş şehit oldu, 6 asker yaralandı... 3 teröristin öldürüldüğü bölgede, geniş çaplı operasyon başlatıldı... Kars'ın Kağızman İlçesi'nde de güvenlik güçleriyle, terörisler arasında çatışma çıktı.. 1 Astsubay ile 1 Uzman Çavuş yaralandı...

Teröristler, Dün akşam Diyarbakır'ın Lice İlçesi'ne bağlı Duru Jandarma Karakolu'nu korumakla görevli birliğin bulunduğu üs bölgesine saldırdı..

Diyarbakır-Bingöl karayolu Hani yol ayrımında bulunan Duru Jandarma Karakolu Narlı üs bölgesine sızma girişimde bulunan PKK'lı teröristlerin, roketatar ve uzun namlulu silahlarla saldırısına askerler anında karşılık verdi..

Çatışmada Şırnaklı er Adem Ödemiş şehit oldu...Şehidin cenazesi, kaldırıldığı Diyarbakır Asker Hastanesi'nden helikopterle alınarak Silopi'nin Çiftlik köyüne gönderildi.

Çatışmada 6 asker de yaralandı.

Yaralanan mehmetçikler, helikopterlerle Diyarbakır'daki hastanelere kaldırıldı...

Jandarma özel harekat timleri ile özel eğitimli birliklerin sevkedildiği bölgede başlatılan operasyonda 3 terörist öldürüldü.

Terörsitler Kars'ta da saldırdı.. Kağızman İlçesi'nde operasyona çıkan askeri birliğe pusu kuran teröristlerin açtığı ateş sonucu 1 astsubay ile bir uzman çavuş yaralandı.

Teröristlerin; Görecik köyü yakınlarında çembere alındığı, bölgede operasyonların sürdüğü bildirildi.

Bir saldırı haberi de Tunceli'den geldi...

4'ncü Komando Tugay Komutanlığı'nın Bayraktepe Bölgesi ormanlık alanında terörist sızmaları ve saldırıları önlemek amacıyla bulunan askeri birliğe, kalabalık PKK'lı grup uzun namlulu silahlarla saldırdı.

Askerlerin anında karşılık vermesiyle terörist grup kaçtı.. Teröristlerin yakalanması için hava destekli operasyon başlatıldı.Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
DIGER HABERLER
Kanal B Özel

İnsan Kaynakları

Bütün Dünya

Kanal B Logo

Kanal B RSS

Kanal B Facebook

Kanal B Twitterİzleyici Temsilcisi

Yusuf Ziya BAYRAKTAR

E-Posta: temsilci@kanalb.com.tr


Kanal B Ankara (Merkez)

Tel : (312) 234 14 34

Adres : Kabil Caddesi 1326. Sokak No:11 A.Öveçler - ANKARA

Kanal B İstanbul

Tel : (216) 422 22 67

Adres : Burhaniye Mah. Kanuni Sultan Süleyman Sok. Mabeyin Konaklari 4/E Altunizade Üsküdar - ISTANBUL

Kanal B Adana

Tel : (322) 204 00 11

Adres : Güzelyali Mah. 81116nci sokak No:10 Çukurova - ADANA


© 2011 Kanal B

Web Tasarım Levent Akkal