CHP'li Bülent Kuşoğlu Silivri'deydi

  • 16 Ekim 2012

CHP Ankara milletvekili Bülent Kuşoğlu dün Silivri Cezaevi'nde, aralarında CHP Zonguldak milletvekili Prof. Dr. Mehmet Haberal ve İzmir milletvekili Mustafa Balbay'ın da bulunduğu bazı isimleri ziyaret etti... Çıkışta "Burdaki hukuksuzluğu her platformda anlatacağız" diyen Kuşoğlu, Prof.Dr. Fatih Hilmioğlu'nun acı kaybına da değindi ve "hiç mi vicdanları sızlamıyor" diye sordu...


Silivri cezavinde tutuklu bulunan CHP Zonguldak milletvekili Prof Dr Mehmet haberal ,CHP İzmir milletvekili Mustafa balbay, gazeteci Tuncay Özkan ve eski hava kuvvetleri komutanı orgeneral İbrahim Fırtına'nın ziyaretçisi vardı... CHP Ankara milletvekili Bülent kuşoğlu.

Vekil, görüşmelerin ardından yaptıgı açıklamaya eski İnönü Üniversitesi rektörü Prof Dr Fatih Hilmioğlu'nun acısına da değinerek başladı,

"Hiç mı vicdanları sızlamıyor. Hilmioğlu ne için yattığını bile bilmiyor."

CHP Ankara milletvekili Bülent Kuşoğlu yargı sürecini de eleştirdi

" Önemli insanlar var bu davalarda ve masum insanlar. Bir milyon sayfaya ulaşmış 20 dava biraya geldi. İnsanlar neden suçlandigini bilmiyor. Hakimlerde bilmiyor..."

"Devlet , adaletin üzerinde yükselir" diyen kuşoğlu Ergenekon ve karara baglanan balyoz davalarının temelleri olmadıgını söyledi ve iktidara seslendi.

"Bizim inançlarımız önce adaletli olmayı emreder. İslamiyet devlet acısından bakın bu davaların temeli yok..Vicdanımızı kanatıyor.. İktidar bunu görmeli ."

Kuşoğlu, millet iradesiyle secilen vekilelrin tutukluluğunu da eleştirdi.

"YSK Bunlar millet vekili olabilir demiş. Millet iradesi oluşmuş. Şimdi bunları bırakmıyorsun. Biz AKP ve CHP olarak tutanak tuttuk bırakılmaları için ellerinden geleni yapacaklardı. Tayyip bey konuyu es geçiyor. Kamuoyu bunları görmüyor diye es geçemezsin illa olaylar çıkması mı lazım."

Kuşoğlu, konuşmasını "CHP olarak milletvekillerinin bırakılması için mücadele edeceğiz " sözleriyle sürdürdü....

"Burada yaşanan hukuksuzluğu anlatacağız. Rezaleti anlatacağız, uluslararası platformda sivil toplum kuruluşlarında anlatmaya çalışacağız. Demokrasinin katledildiğini her platformda anlatmaya çalışacağız."