Kılıçdaroğlu Seçim Sonrası Ilk Konuşması

  • 13 Haziran 2011

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, seçim sonuçlarını, parti Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında değerlendirdi. "6 ayda oyumuzu 3 buçuk milyon arttırdık" diyen CHP Lideri, seçime giren partiler arasında milletvekili sayısını arttıran tek parti olduklarını da vurguladı.


"12 EYLÜL DARBESİNDEN BU YANA EN YÜKSEK OYUNU ALMIŞTIR. SEÇİME GİRİP Millet Vekili SAYISINI ARTTIRAN TEK PARTİ CHP'DİR. SEÇİME GİREN PARTİLERDEN DİĞERLERİ DÜŞÜRDÜ.. DEMOKRASİYE HER ZAMAN GÜVENDİK. HER KOŞULDA SAVUNACAĞIZ.. AKP'YE BAŞARILAR ANCAK ŞUNU UNUTMASINLAR DAHA GÜÇLÜ BİR CHP VAR BUNU UNUTMASINLAR SADECE AKP DEĞİL BÜTÜN DÜNYA UNUTMASIN DAHA GÜÇLÜ DAHA DİNAMİK DÜNYAYA ÖZGÜRCE BAKAN BİR CHP VAR. YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ.. "

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoroğlu sandıkların tamamı açıldıktan sonra ilk değerlendirmeyi genel merkezin yaptı. Kendisini sloganlar atarak konuşma yapmaya davet eden partiliere seslenen Kılıçdaroğlu "demokrasiye her zaman güvendik, her koşulda da savunmaya devam edeceğiz" dedi.

TÜRKİYE'NİN 81 İLİNE GİTTİM... YARIN SABAH ÖRGÜTLERİMİZLE BERABER SEÇİM VARMIŞ GİBİ AYNI HEYECANI SÜRDÜRECEĞİZ. 6 AYLIK BİR SÜREÇTE 3 MİLYON YENİ OYDAŞ KAZANIYORSAK ÖNÜMÜZDE 4 YILLIK SÜREÇ VAR HEDEFİMİZ İKTİDAR BUNDAN VAZGEÇMEYİZ.

CHP Lideri seçimi kazanan AKP'ye de başarı diledi.

AKP'YE BAŞARILAR ANCAK ŞUNU UNUTMASINLAR DAHA GÜÇLÜ BİR CHP VAR BUNU UNUTMASINLAR SADECE AKP DEĞİL BÜTÜN DÜNYA UNUTMASIN DAHA GÜÇLÜ DAHA DİNAMİK DÜNYAYA ÖZGÜRCE BAKAN BİR CHP VAR. YAKINDAN TAKİP EDECEĞİZ..

CHP'liler gün boyu seçim sonuçlarını bahçedeki dev ekrandan takip etti. CHP'nin önde gittiği iller ekrana yansıtıldığında partililer arasında coşku hakimdi.

Oy oranı ve milletvekili sayısının yükselmesini kimileri başarı olarak değerlendirdi.

Bazı partililer ise sonuçtan memnun değildi.

Bu arada Başbakan Erdoğan'ın konuşmasının ardından konvoy oluşturan AKP'lilerin CHP genel merkezi önünden geçişi sırasında gerginlik yaşandı...