LYS Sonrası, Tercih Süreci Devam Ediyor

  • 21 Temmuz 2010

Başkent Üniversitesi'nde kurulan tanıtım standlarına gelen adaylar da uzmanlardan; bölümler, taban puanları, iş alanları, akademik kadro ve üniversitenin olanakları gibi pek çok konuda ayrıntılı bilgi alabiliyor.


Başkent Üniversitesi tanıtım videosu için tıklayınLisans Yerleştirme Sınavları sonuçlarının açıklanmasıyla başlayan zorlu tercih süreci, devam ediyor... Adaylar kendilerine ve gelecek planlarına en uygun bölümü seçmek için üniversitelerin tanıtım standlarına koşuyor. Başkent Üniversitesi'nde kurulan tanıtım standlarına gelen adaylar da uzmanlardan; bölümler, taban puanları, iş alanları, akademik kadro ve üniversitenin olanakları gibi pek çok konuda ayrıntılı bilgi alabiliyor.

Tercih süreci devam ediyor. Adayların kafası karışık... "Hangi üniversite kendilerine ve hedeflerine daha uygun? Hangi üniversitede ne gibi olanaklar var?" gibi soruların cevabını arıyorlar.

Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Rektörlük binasında kurulan tanıtım standlarında işte bu ve benzeri sorular hakkında adaylara ve ailelerine ayrıntılı bilgi sunuluyor.

Başkent Üniversitesi'ndeki tanıtım ofislerine 234 10 10 numaralı telefondan ulaşılabiliyor.

Rektörlük Tanıtım Ofisi 234 10 10 /1044

Hukuk Fakültesi Tanıtım Ofisi
234 10 10 /1772

Başkent Üniversitesi Psikolojik Danışma ve Rehberlik Merkezi'nin uzman psikoloji danışmanları da, henüz tercih kararı verememiş adaylara "tercih rehberliği hizmeti" sunuyor.

Bu hizmetten yararlanmak isteyen öğrencilerin ise 234 10 10 / 1047 numaralı telefondan randevu almaları gerekiyor.


Başkent Üniversitesi'ni tercih eden aileler, çocuklarının çağdaş ve Atatürkçü bir eğitim alacak olmalarından dolayı mutlu.


Adaylar ise kaliteli eğitimi ve eğitim sonrası iş olanakları nedeniyle Başkent Üniversitesi'ni tercih ettiklerini söylüyor.

Başkent Üniversitesi tanıtım videosu için tıklayın