Başkent Üniversitesi, Bir Kez Daha Kalitesini Kanıtladı

Başkent Üniversitesi, Bir Kez Daha Kalitesini Kanıtladı

Yükseköğretim Kurulu tarafından "5 yıl süreli tam akreditasyon" alan Başkent Üniversitesi'nde "Akreditasyonda Uluslararasılaşma" paneli düzenlendi. İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nce gerçekleştirilen etkinlikte; uluslararası alanlarda kalitesini kanıtlayan Başkent Üniversitesi'nin kazanımlarına vurgu yapıldı.

Çeyrek asırda bir dünya markası haline gelen Başkent Üniversitesi'nde "Akreditasyonda Uluslararasılaşma" konulu panel gerçekleştirildi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen etkinlikte; Başkent Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Haldun Müderrisoğlu, Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Füsun Eyidoğan, Yükseköğretim Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar, AKAS Akreditasyon
Kuruluşu Direktörü Ronny Heintze (HAYNTZA), Başkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Güray Küçükkocaoğlu ve çok sayıda katılımcı yer aldı.

İstiklal Marşı ve saygı duruşunun ardından Rektör Haldun Müderrisoğlu, panelin açılış konuşmasını yaptı.

Rektör yardımcısı Prof. Dr. Füsun Eyidoğan da, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'ndeki tüm programların uluslarası akreditasyon kuruluşu AQAS (AKAS) tarafından akredite edildiğine vurgu yaptı.

YÖK Kalite Kurulu Başkanı Prof. Dr. Muhsin Kar da, akreditasyonda uluslararasılaşmanın ne olduğuna ve stratejilerine ilişkin bilgi verdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz