Türkiye Rusya-Ukrayna Krizinin Çözümü İçin Devrede

Türkiye Rusya-Ukrayna Krizinin Çözümü İçin Devrede

Türkiye, Rusya-Ukrayna krizinin diplomatik yollarla çözümü için önümüzdeki günlerde aktif rol alacak... Cumhurbaşkanı Erdoğan Şubat ayı başında Ukrayna'ya gidecek... Ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'ye gelecek...

Çavuşoğlu: Biz ukrayna'ya gideceğiz zirvemizi gerçekleştireceğiz ve en kısa zamanda rusya ile de bu zirveyi gerçekleştirmek istiyoruz.

Rusya-Ukrayna krizinde arabulucu olmayı teklif eden Türkiye, bu doğrultuda önümüzdeki günlerde kritik görüşmelere imza atacak.

Şubat ayı başında Kiev'de Türkiye-Ukrayna Yüksek Düzeyli Stratejik Konsey toplantısı gerçekleştirilecek...

3 Şubat'ta yapılması beklenen zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan, Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy ile bir araya gelecek.

Ardından Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın davetlisi olarak Türkiye'ye gelecek...

Sayın Cumhurbaşkanımız Putin'i Türkiye'ye davet etti. Ocak ayı içinde bazı tarih önerileri oldu karşılıklı ama uymadı. Şimdi önümüzdeki süre içinde özellikle Putin'in Pekin olimpiyatlarından döndükten sonra bir tarih verebileceklerini de arkadaşlarımıza
söylemişler. Bugün peskov da bu doğrultuda bir açıklama yaptı.

Kremlin Sözcüsü Dimitriy Peskov da "Putin, Erdoğan’ın bu davetini memnuiyetle kabul etti. Kovid-19 salgını ve takvimler izin verir vermez bu davetin yerine getirileceği konusunda anlaştılar" ifadesini kullandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz