İstanbul'da Yaşanan Kar Esareti

İstanbul'da Yaşanan Kar Esareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV-Star ortak yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan, İstanbul'daki kar esaretiyle ilgili, "İstanbul'a yakışmayacak görüntüler ortaya çıktı. Bu basiretsizliktir" dedi. Cumhurbaşkanı, İBB'nin projelerine bütçe verilmediği iddiasıyla ilgili de "Biz kimseyi engellemiyoruz" ifadesini kullandı... İran'ın doğalgaz kesintisinin yaklaşık 10 gün içinde çözüleceğini duyuran Erdoğan, Sezen Aksu'nun tartışılan şarkı sözleriyle ilgili de "Benim Çamlıca Camii'ndeki sözlerimin muhatabı Sezen Aksu değildir" açıklaması yaptı.

İstanbul'a yakışmayacak görüntüler ortaya çıktı. Bu sorun gereken yol açma ve tuzlama çalışmalarının yapılmamasından kaynaklandı.

Cumhurbaşkanı, İstanbul'daki kar esaretinin sorumlusu olarak Büyükşehir Belediyesini gösterdi. Bunu yapmayanlar belli.

Bu tam anlamıyla basiretsizliktir. Ben saat 03.00'e kadar işi takip ettim, arkadaşlarımla irtibat halinde oldum, kara yollarındaki çalışmaları koordine ederek izledim.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, NTV ve Star TV ortak yayınında Ahmed Arpat, Seda Öğretir, Star Haber Genel Yayın Yönetmeni Nazlı Çelik ve Akademisyen Prof. Dr. Hasan Basri Yalçın'ın sorularını yanıtladı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin projelerine bütçe verilmediği iddiasını yalanladı.

İstanbul, Ankara, İzmir başta olmak üzere muhalefet belediyelerine genel bütçeden ayrılan paylar 2019'dan bu yana iki kat artırılmıştır. AK Parti ve MHP belediyelerindeki artış aynı orandadır. Ülkemizdeki tüm belediyeler kendi bütçelerini kendileri
oluştururur. Nereye ne kadar harcayacaklarına karar verir. Ben de belediye başkanlığı yaptım. Böyle kar, tipi Bora olacak Erdoğan evde yatacak. Yok öyle bir şey!

Burada mesele parti değil kanun, usul meselesidir. ülkenin ve şehrin kaynaklarını doğru kullanma hassasiyeti meselesidir. Biz kimseyi engellemiyoruz. Onlar beceriksizlikleri, kötü yönetimleri

Sebebiyle belediyeyi borç batağına sokmuştur. Maalesef İBB Adeta 1994 yılında bizim devraldığımız döneme geri dönmüştür. İran'ın doğalgaz kesintisiyle ilgili son durumu da aktardı,Erdoğan. İran'a borcumuz söz konusu değil. Tam aksine, bu iddialar
yalandır.

En kötü şartlarda bir on gün esneme yaparsak bu süreci atlatırız dedi Cumhurbaşkanı. Öyle zannediyorum ki fevkalade bir durum olmadan on bilemediniz on beş gün içinde doğalgaz akışı devam edecek.

Cumhurbaşkanı, Ekonomik gelişmeleri de değerlendirdi, Özel bankalara "yüksek faiz " üzerinden yüklendi. Özel bankalar kredide yüksek faizle sömürü çarkını devam ettiriyor.

Vatandaşlarıma diyorum ki kamu bankasına gidin. Bundan rahatsız olacak özel sektör bankaları ama bunu söylemeye mecburum. Siz böyle yaparsanız gideceği yer kamu bankasıdır. Faizden medet umulmasını kesinlikle doğru bulmuyoruz.

"Enflasyonla mücadele önceliğimiz" diyen Erdoğan, Kur korumalı mevduat hesabındaki tutarı da açıkladı.

25 Ocak itibarıyla 203 milyar lirayı aşmış durumda.58 milyar lirası da döviz hesaplarından dönüşen tutar. kdv konusunda da hazine ve maliye bakanlığımız şu anda çalışmalarını yürütüyor. KDV oranlarının sadeleştirilmesi, oran farklılıklarının giderilmesi
yönünde çözüm önerileri alınıyor. Sezen Aksu'nun tartışılan şarkı sözleri de soruldu Erdoğan'a. Benim oradaki sözlerimin muhattabı Sezen Aksu değildir.

Sezen Aksu Türk müziğinin önemli bir ismidir, eyvallah. Diğer taraftan ben ülkenin Cumhurbaşkanı olarak insanımızın hangi inançtan olursa olsun dini değerlerine yani kutsalına laf edilmesine müsaade etmem. Dilini koparma ifadesini bir kişinin

şahsına değil, kutsallarına karşı hakaret dönük bir tavır olarak ifade ettim.

Erdoğan, gazeteci Sedef Kabaş'ın tutuklanmasıyla ilgili de konuştu "Hukuk neyi gerektiriyorsa, sonucu ne olursa olsun gereği yapılacaktır " dedi. Bunun ifade özgürlüğüyle de bir alakası yoktur.

CHP'nin, 'Cumhurbaşkanına hakaret maddesinin kaldırılması' teklifi tam bir garabet. Milletin evi dediğimiz Türkiye Cumhuriyeti'nin yönetim merkezine 'ahır' benzetmesi tümüyle bu aziz millete hakarettir, edepsizliktir.

Siyasette İmralı tartışması da gündemdeydi. İyi Parti Lideri Meral Akşener'in terörist başı Öcalan'ın bırakılacağı yönündeki iddialarına yanıt verdi.

Öcalan'ın Demirtaş'ın oradan verdiği mesajlarından rahatsız olduğu ortada bir gerçek. Terör örgütü PKK Elebaşını bırakacak tek bir iktidar olur, o da hdp'nin içinde olduğu zillet ittifakı başa gelirse böyle bir şey olabilir.

Bu hanım zihnindekini ifade etmiştir. Zillet ittifakında ortağı HDP'ye verdiği sözleri aklına gelmiş olacak ki teröristbaşının salıverileceğini zannediyor.

Spiker: Öcalan Demirtaş'ın açıklamalarından rahatsız demiştiniz. Böyle bir bilgi mi var? Erdoğan: E Var ki söylüyorum.

Cumhurbaşkanı, programda kamu işçileri için de toplu sözleşme zammı üzerine yüzde 2,5 ilave zam yapılacağını duyurdu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz