Ermenistan Başbakanı'ndan Ankara ve bakü'ye Mesajlar

Ermenistan Başbakanı'ndan Ankara ve bakü'ye Mesajlar

Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan, Ankara ve Bakü'ye önemli mesajlar verdi.. "Türkiye ile ön koşulsuz, diplomatik ilişkiler kurmayı içtenlikle istiyoruz" diyen Paşinyan, Ankara'nın "Antalya Diplomasi Forumu" davetine yeşil ışık yaktı... Paşinyan, Azerbaycan ile bir barış anlaşması imzalanması konusunun gündemde olduğunu da söyledi..

Ankara-Erivan arasında normalleşme müzakereleri devam ediyor...

Özel temsilcilerin görüşmesiyle somutlaşan süreç yeni bir boyut kazandı.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Antalya Diplomasi Forumu'na Ermenistan’dan yetkililerin de davet edildiğini açıklamıştı...

Ermenistan Başbakanı Paşinyan, davete "Süreç böyle devam ederse, Ermenistan'ın Antalya'daki Diplomasi Forumu'nda yer alması kuvvetle muhtemeldir" sözleriyle karşılık verdi..

Paşinyan, "Türkiye ile ön koşulsuz, diplomatik ilişkiler kurmak ve sınırları açmak istiyoruz. Geçmişte başarılı olamadık ve o tecrübeyi kullanmalıyız" ifadelerini kullandı.

Ermenistan Başbakanı, Azerbaycan ile bir barış anlaşması imzalanması konusunun da gündemde olduğuna işaret etti.. Paşinyan, "Böyle bir anlaşma imzalanmalı, ancak öncelikle bu belgenin müzakereler sonucunda oluşturulması gerekiyor.
Ermenistan, bu müzakerelere hazırdır" ifadesini kullandı.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı, "Normalleşme süreci kapsamında Ermenistan ile 2 Şubat'ta karşılıklı uçuşlar başlayacak" açıklamasında bulunmuştu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz