Sanayide Çarklar Durdu, Muhalefet Tepkili

Sanayide Çarklar Durdu, Muhalefet Tepkili

Organize sanayi bölgelerindeki kesintri krize doğru giderken, muhalefet tepkisini gösterdi. MYK sonrasında anamuhalefet sözcüsü Faik Öztrak açıklama yaptı. "Cumhuriyet tarihinde bir ilk" dedi, "görev ihmali var" diye de ekledi. Üretimdeki kayıplara dikkati çeken Öztrak, Bakan Mustafa Varank'ın CHP'yi hedef alan açıklamalarına da sert sözlerle yanıt verdi.

3 Günlük elektrik kesinti ile sanayide çarklar büyük ölçüde durdu....

Anamuhaleftten tepki gecikmedi...

Ülkenin tamamında üretimin durdurulduğuna ilk kez şahit oluyoruz. Önümüzde kara kış var diye uyarıyoruz. Tedbir alın dedik. Doğalgaz doluluk yüzde 54 düşmüştü. bugün 27.

Depoda gaz olmadığı için sanayiciyi gazı elektriksiz bıraktılar. Görev ihmali yönetememe var. TR Acil eylem planı olmadığını da görmüş olduk.

CHP MYK toplantısı sonrasında kamera karşısındaydı parti sözcüsü.

Üretimdeki kayıplar işsizlik enf olarak fatura edilecek.

Faik Öztrak, hükümete seslendi.

Tüm aşamalarda en azından kış geçen kadar ÖTV ve KDV Yi sıfırlayın. Yükü hafifletin. Hazine kaynaklarını zenginin ... yerine millet için seferber edin. Doğru verimli kullanmanın yolu ampülü söndürmekten geçiyor.

Enerji Bakanı Fatih Dönmez ile Sanayi Bakanı Mustafa Varank'ın sanayicilerle toplantısı da gündemindeydi.

Bakan. Toplantı. sanayi bak. Sektörel çözüm önerileri rica etmiş. Eleştiri kabul etmiyorum diye ayar vermeye kalkmış. Dışa bağlı. Devleti şirket gibi yöneteceğiz diyenler nasıl aksiyon alacaklarını bilemiyor.

Fabrikalarda 1 saatlik kesintinin bile çok büyük maliyeti var. Kayıpların bedelini kim ödeyecek? Cevap yok.

Bakan Varank'ın kesinti için CHP'yi suçlamasına da yanıt verdi Faik Öztrak.

20 Yıldır CHP mi yönetiyor? Yıl olmuş 2022. Tuz gölü. 2023 Gün veriyorlar. Neden tamamlamadınız? Sorumluluığu yerine getirmemeişsinzi sizi uyaranları eleştiriyorsunuz. Beyfendi ilk kez sanayi 3 gün elektiriksiz kalıyor mesaisini trollük yapmaya

harcıyor. Mazaret üretiyor. Ne oldu sarosta diye. Ne hukuk ne kural tanınmış. İnşaata devam etmişsiniz yetiştirememişsiniz.

Yoğun kar yağışı nedeniyle İstanbul Havalimanı'nda yaşanan sıkıntıları da eleştirdi Öztrak. "Akıl ve bilimle kavga edilmez" dedi.

İstanbul 3. Havalimanı konumu hakkında uyarmıştı bilim insanları. Almanya bizi kıskanıyor dediler. Dün THY kargo deposu çatısı çöktü , iptaller oldu alanlar kapandı tek pist çalışıyor. İşi ehline vermeyen ucube tek kişi rejimi var.

Öztrak'ın hedefinde, hükümetin yeni ekonomi modeli de vardı. Faiz. Vatandaşın aldığı kredi fazileri yüzde 32 lerde. E Noldu?

Vatandaşın muhatap olduğu tüm faizler sıçratıldı. Kimse faiz artırımı beklemesin demiş. Enflasyon Yüzde 30 ile kalmaz. 3 Haneli enflasyon. Çok yakında tadar.

Uzun vadeli repo... Gibi adımları atma niyetlerini dile geitriyorlar. Yaparlarsa hiper enf. Bırakır. İşte o zaman .

Parti Sözcüsü, sorunların çözümü için seçimleri işaret etti. "zaman milletin sandıkta dimdik durma zamanı" dedi.

TR Deki her sorun için reçetemiz hazır. Biz getireceğiz. İlk ona biz taşıyacağız. Ülkeyi biz büyüteceğiz. 3 K İle düze çıkaracağız.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz