Uğur Mumcu'suz 29 Yıl...

Uğur Mumcu'suz 29 Yıl...

Bundan 29 yıl önce katledildi, araştırmacı-gazeteci, yazar Uğur Mumcu... Öldürüldü ama unutturulamadı... Bombalı saldırıya uğradığı evinin önünde bir kez kez anıldı... Sevenleri oradaydı; CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Mumcu'nun gerçekleri arıştırmak uğruna hayatını feda ettiğini hatırlattı, "hiç kimse Uğur Mumcu'yu unutmasın" dedi.

Arabasına yerleştirilen bomba ile katledilen gazeteci - yazar Uğur Mumcu, 29 yıl önce ailesinden, sevenlerinden, okurlarından koparıldı.

Hayatını, karanlıkları aydınlatmaya adamıştı... Araştırmacı gazeteciliğin öncüsüydü..

Uğur Mumcu'nun öldürülmesinin üzerinden onyıllar geçti ama "unutmayacağız, unutturmayacağız" sloganı bir kez daha hayata geçirildi; katledildiği evinin önünde sevenleri biraraya geldi.

Bombalı saldırının yapıldığı noktaya; Uğur Mumcu Anıtı'na karanfiller bırakıldı; mumlar yakıldı.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile milletvekilleri ve vatandaşlar da oradaydı.

Kılıçdaroğlu, önce Mumcu'nun eşi Güldal Mumcu'yu ziyaret etti.

Ardından Mumcu ailesi ve CHP lideri, usta gazetecinin hayatını kaybettiği yere karanfiller bıraktı, mum yaktı.

Kılıçdaroğlu, anma töreninden sonra konuştu;

Onun ...Bütün ortak çaba harcaması benim en büyük arzumdur. Eğer biz olayların ayrıntılarını eleyebilirsek ..gazeteci olarak görevimiz yapmışy oluruz.

Kılıçdaroğlu, Uğur Mumcu'nun asla unutulmayacağına vurgu yaptı.

Gerçekleri yazmanın zor olduğun biliyorum. Hele bugünkü koşullarda olunduğunu biliyorum..Ama hiç kimse Uğur Mumcuyu unutmasın. Gerçekleri araştıkam uğruna halyatın rahatlıkla fade edebilecek birisiydi ...anacağız

Cumhuriyet Halk partisi, hala çözüm bekleyen cinayetin 29. Yılında sosyal medyadan bir video paylaştı. "Unutmayacağız bizler var oldukça Uğur Mumcu da var olacak" kararlılığı ile paylaşılan videoda, Uğur Mumcu'nun konuşmalarından kesitler yer

aldı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz