Enerji Kesintisi Başladı

Enerji Kesintisi Başladı

İran'ın doğal gazı kesmesinin ardından, Organize Sanayi Bölgelerinde 72 saatlik enerji kısıtlaması başladı. Kesintilerin, üretim maliyetini arttıracağını söyleyen uzmanlar, "fiyatlar daha da yükselecek" diyor.

İran'ın doğal gazı kesmesinin ardından sanayi bölgelerinde 72 saatlik enerji kesintisi başladı.

Ağır kış koşullarında her zaman enerjide sıkıntılar olabilir ama buna karşıık acil eylem planı olur. Enrji yönetiminin hazılıkoı olmadığını gösteriyor.

Alınan kararla, tüm Organize Sanayi Bölgelerinde aydınlatma ve ısınma amaçlı kullanılabilecek kadar enerji çekimine izin verildi. Belirlenen günlerde belirlenen rakamın üzerinde enerji çeken bölgelerin enerjisinin, Türkiye Elektrik İletim AŞ tarafından

kesileceği ve cezai yaptırım uygulanacağı bildirildi.

İran temin edilen gazın kesintisi doğu bölgeleri ihtiyacını karşılayan kaynaktı batıyı kapsamamalıydı bu başka problemin varlığına işaret ediyor.

Daha sonra BOTAŞ, ilaç, et ve et ürünleri ile süt ve süt ürünleri üreten işletmeler için doğalgaz kesinti uygulamasını kaldırdı. Kurumdan iletilen mailde doğal gaz kısıntısına ekmek üreticilerinin dahil olmadığı da hatırlatıldı.

Etkileri olumsuz olur üretimin aksaması temin zincirinde sorunlar yaratabilir teknik problem olabilir bazı prosesler süreklidir durduramazsanız kararın sonuçları olumsuz olacaktır.

Peki, kesintilerin yansıması ne olur?

TRde son yapılan zamlarla insanların zaten canı yandı daha da yanmaya devam edecek. Üstüne üstlük arzdaki sıkıntılar kesintilerden ötürü sanayinin maliyet fiyat arttırması söz konusu Şubat enflasyon daha yüksek olacağını söylemek mümkün bu
sorumsuzluğun bedelini halkımız ödeyecek.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz