Başkent Üniversitesi Adana Hastanesi'nde 4 Yeniden Yaşam Yolculuğu

Başkent Üniversitesi Adana Hastanesi'nde 4 Yeniden Yaşam Yolculuğu

Organ bekleyen 5 hasta için 2022 sadece yeni bir yıl değil, yeni hayatın da başlangıcı oldu.... Prof. Dr. Mehmet Haberal ve ekibi, yılın son gününde Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde ameliyathanedeydi.... 1'i çocuk 4 kişi böbrek, karaciğer ve kalp nakilleriyle yeniden yaşam yolculuğuna başladı... Bağışlanan akciğer de uçak ambulansla Ankara Şehir Hastanesi'ne gönderildi... O hastalar şu an gayet sağlıklı.... Tek çağrıları var; organ bağışı... Teşekkürleri ise Prof. Dr. Mehmet Haberal'a....

Organ bağışı yine hayat kurtardı....

Dünyada ve Türkiye'de organ naklinin öncüsü Prof. Dr. Mehmet Haberal ve ekibinin yılın son gününde yaptığı organ nakilleri sayesinde, biri çocuk 4 kişi 2022'ye, yeni, sağlıklı bir yaşamla merhaba dedi.

Tarih; 31 Aralık 2021.

Adres; Adana....

33 yaşında bir kişi ateşli silahla yaralanma sonucu iki gün yoğun bakımda kaldıktan sonra beyin ölümü gerçekleşti.... Bağışlanan organları, ona ihtiyacı olan hastalar için umut oldu.

Başkent Üniversitesi Dr Turgut Noyan Uygulama Ve Araştırma Merkezinde gece saat üç buçukta başladı ameliyatlar....

Biri 9 yaşında 4 kişiye, karaciğer, böbrek ve kalp nakli yapıldı....

Yeniden yaşam yolculuğu başlayan 4 kişi şu an yoğun bakımda gözetim altında....

Böbrek nakli yapılan 51 yaşındaki Şahabettin Çam 15 yıllık kronik diyaliz hastasıydı ve haftada 3 kez diyalize giriyordu.

Nakil işlemi yapılan bir diğer böbrek hastası 23 yaşındaki Kübra Yılmaz. O da yeni yılın ikinci gününde tebessüm ediyor hayata.

4 yıldır karaciğer rahatsızlığı olan ve ilaçlarla tedavisini sürdüren Mehmet Naci Bardak için de 2022 yeni bir başlangıç yılı oldu.

Başkent Üniversitesi Adana Dr. Turgut Noyan Uygulama ve Araştırma Merkezi'nde şimdiye dek yapılan 10 kalp naklinden en küçük yaşta olanı Eda Ülgün.

Kalbi yarınlar için umutsuz atıyordu küçük Eda'nın belki ama artık 2022'de her şey güzel olacak.

O şimdilik el sallıyor bize ama kızının sıkıntılarının tanığı annesinin mutluluğu sonsuz. Ameliyat sonrası kızını ilk defa gören anne için her şey bir mucize.

Prof. Dr. Mehmet Haberal, kanser hastalarının tedavisi için de önemli bir hamle yapmış, 20 EKim 2021'de Adana Kışla sağlık yerleşkesi'nde Hematoloji-Onkoloji Hastanesi'nin temeli atılmıştı törenle...

Prof.Dr.Mehmet Haberal Adana'dan ayrılmadan hastane inşaatında da incelemelerde bulundu.....

Cumhuriyet'in 100. yaşına armağan yeni hastane, sadece Adana ve bölge ya da Türkiye'ye değil, tüm dünyaya hizmet verecek...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz