Kemal Kılıçdaroğlu TÜİK'e Alınmadı

Kemal Kılıçdaroğlu TÜİK'e Alınmadı

Enflasyon rakamlarının açıklanmasının ardından TÜİK'e ziyarette bulunacağını duyuran CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyete TÜİK'in kapıları randevuları olmadığı gerekçesiyle açılmadı. Kurum önünde açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Burası artık bir devlet kurumu değildir" dedi. TÜİK'in enflasyon rakamlarını düşük gösterdiğini savunan kılıçdaroğlu, "Bu verileri kimlerden aldınız diye soracaktık'' ifadesini kullandı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Türkiye İstatistik Kurumu’nun enflasyon rakamlarını açıklamasının ardından kuruma gitmek istedi ancak randevu verilmedi...

TÜİK'e gitmekte kararlı olan Anamuhalefet lideri, sosyal medya hesabından “Saat 11.00’de geliyorum, haberiniz olsun” açıklamasında bulundu...

Kurum yöneticileri ise güvenlikçilere Kılıçdaroğlunun binaya alınmaması talimatı verdi...

Saat 11'de CHP lideri ve beraberindeki Grup Başkanvekili Engin Özkoç, Genel Sekreter Selin Sayek Böke, İstanbul Milletvekili Fethi Açıkel, yetkililer ile görüşmek için TÜİK’e gitti.

Grup Başkanvekili Özkoç'un temaslarına karşın, CHP lideri Kılıçdaroğlu ve beraberindeki heyete TÜİK’in kapıları, randevuları olmadığı gerekçesiyle, açılmadı.

İçeri alınmayan Kılıçdaroğlu, kurum önünde açıklamalarda bulundu...

Enflasyon rakamlarının düşük gösterildiğini savundu.

Kılıçdaroğlu, TÜİK'in devlet kurumu olduğunu da anımsattı...

İçişleri Bakanı Soylu ise Kılıçdaroğlu'na, ''Anamuhalefet Partisi Genel Başkanı, organize suç örgütlerinin ağına düşüp, onlara özenip, mekan basmaya gitmez'' diye tepki gösterdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz