Biden kabinesini oluşturmaya başlıyor

Biden kabinesini oluşturmaya başlıyor

Amerika Birleşik Devletleri'nin yeni başkanı seçilen Joe Biden, kabinesini oluşturma çalışmalarına hız verdi... Başkan Donald Trump ise bu duruma tepkili.


3 Kasım'daki başkanlık seçimlerini kazanan Demokratların adayı Joe Biden, yönetimde birlikte çalışacağı isimleri belirlemeye başladı...

Beyaz Saray Genel Sekreterliği ve Özel Kalem Müdürü'nü belirleyen Biden, kabine oluşturma çalışmalarına da hız verdi...

Kritik önemdeki Dışişleri Bakanlığı görevi için Biden'ın dış politika danışmanı ve Obama döneminin dışişleri bakan yardımcısı Antony Blinken öne çıkıyor...

Savunma Bakanlığı için, Biden'a seçim kampanyasında savunma konularında danışmanlık yapan Michele Flournoy'un adı geçiyor...

Biden'ın bu görev için eski İç Güvenlik Bakanı Jeh Johnson'ı da atayabileceği belirtiliyor...

Biden'ın ön seçimlerdeki en güçlü rakiplerinden Vermont Senatörü Bernie Sanders'ın ismi Çalışma Bakanlığı için konuşuluyor. Sanders, kendisi de bu pozisyona gelmek istiyor.

Amerikan Başkanı Donald Trump ise kabinesini oluşturmaya başlayan Joe Biden'a tepkili...

Trump, "4 eyalette seçim sonuçlarını değiştirmeye yetecek yüz binlerce usulsüz oy tespit edilmişken ve bu, seçimi kazanmak için fazlasıyla yeterliyken Joe Biden neden hızla kabine oluşturuyor " paylaşımında bulundu.

Seçimlerde hile yapıldığı iddialarını yineleyen Trump, "Umarım, mahkemeler ve kanun yapıcılar gereken cesareti gösterir. Dünya izliyor" ifadesini kullandı.

Twitter ise Trump'ın bu paylaşımına uyarı etiketi koydu.

Bu arada Twitter, Trump'ın kullandığı resmi başkanlık hesabının, seçimleri kazanan Joe Biden'a göreve başlayacağı 20 Ocak'ta devredileceğini açıkladı.

Yaklaşık 33 milyon takipçisi olan başkanlık hesabını 4 yıldır kullanan Trump, paylaşımlarını genellikle kişisel hesabından yapıyor.


Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz