Preveze Deniz Zaferi'nin 482. Yıl Dönümü

Preveze Deniz Zaferi'nin 482. Yıl Dönümü

Preveze Deniz Zaferi'nin 482'nci yıldönümü bugün.... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, mesaj yayımladı. İkisi de; Doğu Akdeniz'i işaret ederek, "denizlerimizdeki hak ve çıkarlarımızı korumaya devam edeceğiz" vurgusu yaptı.

Türk denizcilik tarihinin dönüm noktalarından biri Preveze Deniz Zaferi....

Zaferin 482. yıldönümünde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan mesaj yayımladı. Doğu Akdeniz'i işaret etti.

Erdoğan, "Mavi Vatanımızı savunmanın ne kadar önemli olduğunun bilinciyle denizlerimizdeki hak ve çıkarlarımızı korumaya güçlü bir irade ve sarsılmaz bir inançla devam etmekteyiz." dedi.

Cumhurbaşkanı, Türkiye'nin dünyada kendi savaş gemisini milli imkanlarıyla tasarlayan, inşa eden ve idamesini gerçekleştirebilen 10 ülkeden biri olduğunu vurguladı.

"Mavi Vatanımızı korumak, dostlarımızın emin olmasını sağlamak, haklarımıza göz dikenleri caydırmak için Deniz Kuvvetlerimizi güçlendirmeyi sürdürmekteyiz." ifadesini kullandı.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar da yayımladığı mesajında modern bir deniz gücüne sahip olmanın ülke için hayati önemi bulunduğunu belirtti.

Bakan Akar, Deniz Kuvvetlerinin Ege, Doğu Akdeniz ve Karadeniz başta olmak üzere tüm denizlerde hak ve menfaatlerimizi azim ve kararlılıkla korumaya devam edeceğinin altını çizdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz