İletişim Başkanlığı Bünyesinde Yeni Bir Daire Kuruldu:

İletişim Başkanlığı Bünyesinde Yeni Bir Daire Kuruldu:

İletişim Başkanlığı bünyesinde "Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı" kuruldu. Yeni birim, 'İç ve dış tehdit unsurlarını analiz etmek, psikolojik harekat, propaganda ve algı operasyonu faaliyetlerini belirleyerek manipülasyona karşı faaliyette bulunma' görevlerini yürütecek.

Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi’ne göre İletişim Başkanlığı’nda düzenlemeler yapıldı, yeni birimler kuruldu.

Kararname ile İletişim Başkanlığı bünyesinde "Stratejik İletişim ve Kriz Yönetimi Dairesi Başkanlığı" oluşturuldu.

Yeni başkanlığa verilen görevler şöyle:

Ulusal ve uluslararası alanda stratejik iletişim ve kriz yönetimi faaliyetlerini yürütmek ve bu kapsamda ilgili kurum ve kuruluşlarla işbirliği yapmak.

Türkiye cumhuriyeti’ne yönelik iç ve dış tehdit unsurlarını analiz ederek stratejik iletişim ve kriz yönetimi açısından gerekli tedbirleri uygulamak.

Türkiye cumhuriyeti’ne karşı yürütülen psikolojik harekat, propaganda ve algı operasyonu faaliyetlerini belirleyerek her tür manipülasyon ve dezenformasyona karşı faaliyette bulunmak.

Kriz, afet, olağanüstü hal dönemleri ile yakın savaş tehdidi, seferberlik ve savaş halinde, devletin belirlediği amaç ve hedeflere ulaşmak için stratejik iletişim ve kriz yönetimi faaliyetlerinde bulunmak.

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, yeni daireyle Türkiye’ye yönelik kara propaganda, manipülasyon ve dezenformasyonla etkin şekilde mücadele edeceklerini söyledi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz