Bahçeli TTB çağrısını Yineledi

Bahçeli TTB çağrısını Yineledi

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türk Tabipleri Birliği’nin kapatılmasıyla ilgili çağrısını yineledi; "Bu birliğin yöneticilerinden hesap sorulmalıdır" dedi.

MHP Devlet Bahçeli basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

Salgın karşısında iktidarın, Sağlık Bakanı'nın ve sağlıkçıların özveriyle çalıştığını hatırlatan Bahçeli'nin hedefinde yine Türk Tabipleri Birliği vardı. Birliğin Suriye'ye yönelik operasyonları "savaş, halk sağlığı sorunudur" diyerek eleştirdiğini hatırlattı.

"Vatan evlatları şehit düşer, bir kez olsun onları rahmetle anmazlar. türkiye düşmanları zehir saçar, bir kez olsun tepki göstermezler. bu olacak şey değildir. Yeni tip koronavirüs salgını olur, yandık, bittik, tükendik masalı söyleyip karamsarlık yayarlar. adı türk olan, gerçekte bölücülüğün ve terörizmin saklandığı karanlık oluşum olan bu birliğin milletimizin ne bir özlemini, ne de hedef ve hayallerini paylaştığı vakidir."

Bahçeli, 16 Eylül'de Twitter'dan yaptığı açıklamanın arkasında olduğunu da söyledi.

"Türk tabipleri birliği derhal kapatılmalıdır. aynı zamanda dediğim şudur: Bu birliğin yöneticilerinden hesap sorulmalıdır... Bugünden geçerli olmak üzere, başkanlık divanı üyesi bir arkadaşımızın başkanlığında bir heyet teşekkül etmiştir. bu heyet marifetince türk tabipleri birliği’nin dünü, bugünü, bütün fiili ve eylemleri incelenecek, gerekirse hazırlanacak dosya cumhuriyet savcılıklarına intikal ettirilecektir. ümidimiz, kirli çamaşırların ortaya çıkmasıdır."

MHP Lideri, "kapatılsın" çağrısı sonrasında Türk Tabipleri Birliği'ne destek mesajı iletenlere de tepkiliydi.

"HDP'nin yanında hizaya giren türk tabipleri birliği başkanı'na destek amacıyla telefon kuyruğuna girenler bize göre kendilerine yakışanı yapmıştır! biz millet ne diyorsa onu söylüyoruz. Türkiye’ye husumet besleyen mihraklara da her zeminde karşı çıkacağız. diyeceğim odur ki, türk tabipleri birliği yeni tip koronavirüs kadar tehlikelidir. ve gereği acilen yapılmalıdır."

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz