Okulların Açılması Ertelendi

Okulların Açılması Ertelendi

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Bilim Kurulu'nun önerisi doğrultusunda 2020-2021 eğitim-öğretim sezonunun 31 Ağustos'ta uzaktan eğitimle, 21 Eylül'de de aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze başlayacağını açıkladı. Özel okullar da 17 Ağustos'ta telafi eğitimlerine uzaktan başlayabilecek.

Milyonlarca öğrenci ve velinin merakla beklediği "Okullar açılacak mı" sorusunun yanıtı Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi.

"31 Ağustos 2020 tarihinde okulları uzaktan eğitimle açıyoruz ve öğretim yılımıza da bu şekilde başlamış oluyoruz. 21 eylül'de bilim kurulu tarafından tavsiye edilen sınıflarda aşamalı ve seyreltilmiş şekilde yüz yüze eğitimin de başlamasına karar vermiş

bulunuyoruz. Dileyen özel okullar tabii ki 17 Ağustos pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim araçlarıyla eğitim faaliyetlerine başlayabilecek"

Yüz yüze eğitim alamayan öğrencilerin eğitimlerine uzaktan eğitim araçlarıyla devam edeceğini belirten Selçuk, okullar açıldığında da öğrenci, öğretmen ve okul personelinin sağlık durumlarının Hes kodları ile takip edileceğini söyledi.

"Ailesinde ya da yakın çevresinde virüs tanısı konulmuş kişiler bu sistem sayesinde tespit edilecek ve gerekli önlemler alınacak"

Bakan Selçuk, 21 Eylül'de başlayacak eğitimde "Aşamalı Ve Seyreltilmiş" ifadelerine de açıklık getirdi...

"Aşamalı ve seyreltilmiş derken, aslında belli sınıf düzeylerinin öncelikli olarak açılmasından ve derslerin ve konuların seyreltilmesi, yani tam olarak içeriğin tümüyle yüz yüze aynı saat ve süre içerisinde değil de belirli konuların belirli noktalarının özellikle ve
öncelikle işlenmesini kastediyoruz. Peki seyreltilme sonucunda oluşabilecek açık nasıl giderilecek elbette uzaktan eğitimle, canlı dersler vasıtasıyla ve eba televizyonları vasıtasıyla giderilecek"

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz