İran'ın Dini Lideri Hamaney'in Sert Açıklamaları Sürüyor

İran'ın Dini Lideri Hamaney'in Sert Açıklamaları Sürüyor

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, İsrail'i hedef almaya devam ediyor... Hamaney, Filistin meselesinin suçlularının, Osmanlı Devleti'nin topraklarını paylaşan Batılı devletler olduğunu belirtti... Ali Hamaney, İsrail yönetimi için de, “kökünden sökülüp yok edilecek ölümcül bir kanserdir” ifadelerini kullandı.

İran'ın dini lideri Ayetullah Ali Hamaney, sert bir şekilde hedef aldığı İsrail yönetimi için “kökünden sökülüp yok edilecek ölümcül bir kanserdir” dedi.

Hamaney, Kudüs Günü nedeniyle yaptığı konuşmada, Amerika Birleşik Devletleri'nin temel politikalarından birinin İsrail'in bölgedeki varlığını normalleştirmek olduğunu belirtti..

Ali Hamaney, Filistin'de uzun yıllardır yaşanan trajedinin asli suçlusunun ise Birinci Dünya Savaşı'ndan sonra Osmanlı Devleti'nin topraklarını aralarında paylaşan İngiltere'nin başını çektiği Batılı devletler olduğunu kaydetti...

Hameney, "Birinci Dünya Savaşı'nı kazanan devletler, Osmanlı İmparatorluğu'nun Asya'daki topraklarını en önemli savaş ganimeti olarak aralarında paylaştığı gün, hakimiyetlerini sürdürebilmek için bölgenin kalbinde güvenli bir üs oluşturma ihtiyacı
hissettiler" diye konuştu..

İkinci Dünya Savaşı sonrasında da bölge ülkelerinin gafletinden faydalanılarak İsrail'in oluşturulduğunu söyleyen Hamaney, Batılı ülkelerin bu sayede ilk olarak Filistin'e, daha sonra da bölge ülkelerine darbe vurmayı amaçladığını ifade etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz