KOVİD-19'dan 28 Kişi Hayatını Kaybetti

KOVİD-19'dan 28 Kişi Hayatını Kaybetti

Türkiye'de ---DÜN--- 28 kişi koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti, toplam can kaybı 4 BİN 199'a yükseldi... BİN 22 kişiye daha kovid-19 tanısı konuldu; toplam vaka sayısı 151 BİNİ geçti. yeni vaka sayısında beklenen düzeyde azalma gerçekleştiğini belirtirten Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "küçük bir ihmal, bir uçtan bir uca tüm Türkiye'yi etkileyebilir." diyerek, Kelebek etkisi uyarısında bulundu...

KOVİD -19 salgınında 28 kişi daha hayatını kaybetti, toplam can kaybı 4 BİN 199'a yükseldi.

Test yapılan 25 bin 382 kişiden, BİN 22 kişiye daha koronavirüs tanısı konuldu. Böylece toplam vaka sayısı 151 BİN 615 oldu.

BİN 318 hasta iyileşti; bu sayı ile toplam 112 bin 895 hastanın tedavisi tamamlanmış oldu.

Yoğun bakımdaki hasta sayısı 882; solunum cihazına bağlı hasta sayısı ise 455 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Yeni vaka sayısında beklenen düzeyde bir azalma var. Yoğun bakıma ihtiyaç duyan hastalarımızın sayısı düşüyor. İyileşen hasta sayımız öngörülen seviyede" dedi.

Uyarılarını yineleyen Bakan Koca, "Hayat tarzımız Kontrollü Sosyal Hayat, hep birlikte tedbir. Koşulu: Maske + 1,5 metre Sosyal Mesafe" ifadesini kullandı.

Bakan Koca, salgınla ilgili kelebek etkisi uyarısında da bulundu..

Koca mesajında,"Küçük bir etkenin, kestirilemez büyüklükte sonuçlar doğurmasına 'Kelebek Etkisi' denir. küçük bir ihmal, bir uçtan bir uca tüm Türkiye'yi etkileyebilir. Risk devam ediyor. Tedbirlere uyalım." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı bayram sonrası tedbirli olarak başlayacak turizm sezonuna ilişkin de Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ile bir araya geldi.

Koca görüşmeye ilişkin sosyal medya hesabından; "Şartların normale dönüşme sürecini, Türkiye'ye gelecek turistlerin sağlık durumları konusundaki önlemleri ele aldık. Sağlık turizmi gibi konular üzerinde de önemli istişarelerde bulunduk." mesajını paylaştı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz