TBMM'de Koronavirüs Önlemleri

TBMM'de Koronavirüs Önlemleri

Türkiye Büyük Millet Meclisi, koronavirüse karşı termal kamera uygulamasına geçti. Artık personel ve ziyaretçiler, vücut ısısı ölçüldükten sonra Meclis'e girebiliyor. Muhalefetin gündeminde de salgına karşı alınması gereken önlemler var. Bunların başında da test sayısının artırılması geliyor.

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde koronavirüs tedbirleri üst seviyede uygulanıyor...

Daha önce ziyaretçi kısıtlaması getirilen Meclis'te şimdi de termal kamera uygulamasına geçildi.

Çankaya, Dikmen ve Ayrancı giriş kapılarına, vücut ısısını ölçen termal kameralar yerleştirildi. Ziyaretçi ve personelin Meclis'e girişine, vücut ısısı ölçümleri yapıldıktan sonra izin veriliyor.

Milletvekillerinin basın toplantısı düzenlediği salonun oturma düzeninde de değişikliğe gidildi.

Basın mensuplarının oturduğu koltuklar, birer boşluk bırakılacak şekilde kullanılmaya başlandı.

Muhalefetin önerileri de vardı. "Veriler gerçeği yansıtmıyor" diyen CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, yapılan test sayısının artması gerektiğini vurguladı.

Özkoç - Açıklanan rakamlar, Türkiye'deki gerçek vaka sayısını bildirmiyor. Test sayısı çoğaldıkça vaka sayısı ve ölümler artıyor.

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun, "sokağa çıkma yasağı" istediği yönünde duyumları olduğunu iddia eden Özkoç, bu konuya açıklık getirilmesini istedi.

Özkoç, İran sınır kapısının 24 Mart'a kadar açık bırakılmış olmasına da tepki gösterdi.

İran üzerinden girişlerin bu derece kontrolsüz hale dönüşmüş olması ve sınır kapısının 24 mart'a kadar kapatılmaması skandaldır. Bu gerçekten sorgulanmalıdır. bu rahatlık nedir?

Engin Özkoç, İşsizlik Sigortası Fonu'nun bu süreçte kullanılması için bir kez daha çağrı yaptı.

İşsizlik sigortası fonu'nda biriken 136 milyar lira olduğunu biliyoruz. Bu para şu anda hazine'de mevcut mudur? İnsanlara 'evde kalın' çağrısı yapılan, Dünyayı saran bir salgından daha zor bir durum ne olabilir? Bu fonu kullanmanız gerekmiyor mu?

Ve Kanal İstanbul Projesi için ihaleye çıkılması...

Türkiye can derdinde ancak saray iktidarı halen rant derdinde. Krizden istifade ederek bu ortamda kazma vurmaya hazırlanıyorlar. Trajikomik bir durum değil mi?

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz