Kılıçdaroğlu'ndan liderlere "KOVİD-19" Mektubu...

Kılıçdaroğlu'ndan liderlere "KOVİD-19" Mektubu...

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, siyasi parti liderlerine "Kovid-19" mektubu gönderdi... "Bu salgın, gerekli önlemlerin alınmaması halinde ekonomik ve sosyal hayatımız üzerinde yıkıcı etkiler yaratma potansiyeli taşımaktadır" ifadesini kullanan Kılıçdaroğlu, 13 maddeden oluşan öneri paketini paylaştı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, siyasi parti liderlerine "Kovid-19" konulu birer mektup gönderdi.

AK Parti, MHP, İYİ Parti, Saadet Partisi, Demokrat Parti, HDP, Türkiye İşçi Partisi, Büyük Birlik Partisi, Vatan Partisi, DSP, SOL Parti, EMEP, TKP, BTP, Gelecek Partisi ve DEVA Partisi genel başkanlarına gönderilen mektup şöyle:

"Ülkemiz ve dünyamız kovid-19 salgın hastalığı ile mücadele etmektedir. Bilineceği üzere bu salgın, gerekli önlemlerin alınmaması halinde ekonomik ve sosyal hayatımız üzerinde yıkıcı etkiler yaratma potansiyeli taşımaktadır. Bu kapsamda maruz
kaldığımız salgınla mücadele etmek ve çözüm yolları üretmek üzere CHP merkez yönetim kurulu'nun koordinasyonunda üç ayrı komisyon oluşturulmuştur. KOVİD-19 Mücadele programı başlıklı, 13 maddeden oluşan görüş ve önerilerimiz ile bu
mücadele sırasında elde ettiğimiz bilgi ve tecrübeyi kapsayan ayrıntılı Koronavirüs raporumuzu ekte bilgilerinize arz ediyorum."

Kılıçdaroğlu, mektubunda siyasi parti liderlerine "Yaşadığımız bu zor günleri, aklın ve bilimin yol göstericiliğinde ve güçlü bir toplumsal dayanışmayla aşacağımıza inanıyorum" mesajı da verdi.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz