Çin'den Yayılan Virüste Can Kaybı 2.120'ye Yükseldi

Çin'den Yayılan Virüste Can Kaybı 2.120'ye Yükseldi

Çin topraklarından yayılan corona virüs esareti giderek büyüyor... 2 BİN 120 kişinin yaşamını yitirdiği salgın, İran'a da sıçradı; Kum kentinde 2 kişi hayatını kaybetti. Riskin büyüklüğüne dikkati çeken Birleşmiş Milletler, virüsün sağlık sistemi zayıf ülkelere sıçramasından endişe ettiğini duyurdu. Karantinanın parçaladığı ailelerin dramı ise yürek burkuyor...

Gizemli corona virüs, ölümün yanında paniği de dünyaya yayıyor...

Wuhan kentinde ortaya çıkan salgında sadece 1 günde 114 kişi daha yaşamını yitirdi, salgında hayatı kaybedenlerin sayısı 2 bin 120'ye yükseldi.

Salgından etkilenen ülkeler arasına İran da eklendi. Kum kentinde yeni tip corona virüs nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetti.

Çin'deki kesinleşen vaka sayısı, 11 864'ü ciddi olmak üzere, 74 BİN 576'ya yükseldi.

Durumu şüpheli olanların sayısı 4 BİN 922'YE, müşahede altındakilerin sayısı ise 126 BİN 363'E geriledi. Salgından iyileşerek taburcu olanların sayısı ise 14 BİNİ buldu.

Covid-19" adı verilen virüsün şu anlık kontrol altında olduğunu belirten Genel Sekreter Antonio Guterres, salgının, Afrika gibi sağlık sistemi gelişmemiş bölgelere sıçramasından endişe duyduğunu söyledi.

"Risk çok büyük" diyen Guterres, dünyadan hazırlıklı olmasını istedi.

Japonya’da karantina altına alınan gemideki 2 haftalık bekleyiş de son buldu.

Virüs nedeniyle karantina altında tutulan yolcular tahliye edildi.

Son testleri negatif çıkan yolcular, tahsis edilen otobüslerle limandan ayrıldı.

Çin'in pek çok bölgesinde uygulanan tecritin, hayatları nasıl alt üst ettiği de bu görüntüler ile bir kez daha gözler önüne serildi.

Virüsü ile mücadele eden bir hastanede çalışan hemşire, 1 aydır göremediği 3 yaşındaki oğluyla, kapalı pencerelerin arkasından böyle hasret giderdi...

Metrelerce uzaktan hemşire oğluna el sallarken, minik çocuğun ağlaması, çevredekileri de duygulandırdı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz