Corona Virüs Paniği Büyüyor: 1869 Can Kaybı

Corona Virüs Paniği Büyüyor: 1869 Can Kaybı

Çin topraklarından dünyaya yayılan salgın, can almaya devam ediyor... "Covid-19" olarak adlandırılan virüs nedeniyle yaşamını yitirenlerin sayısı BİN 869'a yükseldi. Amerika Birleşik Devletleri, Japonya'da karantinaya alınan yolcu gemisindeki vatandaşlarını tahliye ederken; Malezya da önlem olarak Çin'den gelen gemilerin ülkeye girişini yasakladı.

Sadece corona virüs değil, korkusu da tüm dünyayı esir aldı...

Çin'in Wuhan kentinden yayılan "Covid-19" adlı virüs, 98 can daha aldı. Yaşamını yitirenlerin sayısının BİN 869'A yükseldiği salgından etkilenlerin sayısı da, 11 BİN 741’inin durumu ciddi olmak üzere 72 bin 436’ya çıktı.

12 BİN 552 kişi, tedavi görerek sağlığına kavuştu, ancak salgının yayılma hızı düşmedi.

Çin dışında virüsün en fazla görüldüğü yer, Japonya'da karantinaya alınan 3 BİN 700 kişiyi taşıyan yolcu gemisi oldu. Diamond Princess adlı gemideki vaka sayısı 355'e ulaştı.

Yokohama limanında demirleyen gemiden ilk olarak Amerika Bİrleşik Devletleri vatandaşlarını tahliye etti. Uçak ile ülkelerine götürülen kişiler, 14 gün boyunca karantinada tutulacak.

Kaç kişinin tahliye edildiği hakkında bilgi verilmedi... Japonya'daki 2 haftalık karantinanın ardından ülkelerinde de bir o kadar süre tecritte kalmak istemeyen bazı Amerikan vatandaşları, gemide karantinanın kaldırılacağı 19 Şubat tarihine kadar beklemeye
karar verdi.

Virüsün gemilerde hızla yayılması üzerine Malezya da limanlarını Çin'den gelen kruvaziyerlere kapattı.

1 Şubat'ta Çin'in Hong Kong Özel İdare Bölgesi'nden yola çıkan Westerdam adlı gemide de salgının başgöstermesi üzerine söz konusu kararın alındığı açıklandı.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz