Beşiktaş Saldırısı Sonrası Toplanan Yardım Paraları

Beşiktaş Saldırısı Sonrası Toplanan Yardım Paraları

İstanbul Beşiktaş'taki bombalı saldırının üzerinden üç yıl geçti... CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, katliamdan sonra düzenlenen yardım kampanyasında toplanan 52 milyon liranın, hala ailelere teslim edilmediğini söyledi. Konuyu Meclis gündemine taşıyan Özkoç, "Bu paraları vermemek hangi vicdana sığar?" diye sordu.

Özkoç... Aradan geçen bunca zamana rağmen yardım için toplanan paralar neden şehitlerin ailelerine verilmiyor? İkide bir ahkam kesen, Şehitler üzerinden siyaset yapan içişleri bakanı Süleyman Soylu neden bunun hesabını sormuyor.

İstanbul Beşiktaş'taki bombalı terör saldırısının üçüncü yılında, katliamda hayatını kaybeden 44 kişinin yakınlarına destek olmak için toplanan paranın hala ailelere verilmediği belirtildi.

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, konuyla ilgili tepkisini Meclis'te dile getirdi; Yardım paralarının yasal olarak 1 yıl içinde ödenmiş olması gerektiğini vurguladı.

Özkoç... Toplanan para 52 Milyon 29 bin 365 Liradır. Devlet diyor ki "bu yardım kampanyasında toplanan para 2 yıldır bizde duruyor, merak etmeyin, bu para 58 milyon 262 bin lira oldu"... Başka iktidar olsaydı 8 sütuna manşet olacak şekilde bütün gazeteler
"bu iktidar şehitlerin parasını yiyor" diye manşetlerini atarlardı. Neden kimsenin sesi çıkmıyor?

Özkoç, 15 Temmuz şehitleri için 309 milyon lira toplandığını da hatırlattı.

Özkoç... Şehitlerle ilgili toplanan bu paraları şehit ailelerinin yakınları değil de hangi vicdana sığarak siz yiyorsunuz? O gün toplanmış para bankaya yatırılsaydı 494 milyon olurdu... Bütçe aslında şehitler için toplanan yardım paralarının üzerinde kurulmuş
bütçe değil mi? Bunlarda vicdan, ahlak, yasalara uymak yok. yasaları, şehit aileleri için toplanan paraların üstüne oturmak için kurguluyorlar.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz