Meclis'te Hendek Operasyonları Tartışması

Meclis'te Hendek Operasyonları Tartışması

Bütçe görüşmelerinin devam ettiği Meclis Genel Kurulu'nda zaman zaman tansiyon da yükseliyor. İktidar ve anamuhalefet partileri bu kez 2015 yılındaki hendek operasyonları nedeniyle tartıştı.

Mehmet Muş
Şehrilerini etrafını sarmış çukurlar kazmış vatandaşı rehin almış...devcletin meşru gücü kolluk gücü bunu seyredecek seyredecek öyle mi

Bütçe görüşmelerinin devam ettiği Meclis Genel Kurulu'nda hendek operasyonları AK Parti ile CHP'yi karşı karşıya getirdi.

Engin Altay
Keşke valilirinize bu hedkeler kazılırken bunları görmeyin talimatı dda vermeseydiniz

Mehmet Muş
Valiler talimat verilmiş kaymakanlamala talimat verilmiş çıkarın bu tüalimatları alın bu talimatlar gidin suç duyurusunda bulunun

Engin Altay..
O Dönem hem hendek çukur terörü hem hendek çukur siyaseti var ...Bir CHP'li bulumazsınız

Bütçe görüşmelerinde MHP'li Fethi Yıldız'ın, CHP'nin devlet kurumlarına alınacaklar için güvenlik soruşturmasının iptali istemiyle anayasa mahkemesine yaptığı başvuruyu eleştirmesi de tartışmaya neden oldu.

Fethi Yıldız
Bunun nesine karşı çıktığnızı bu araştırmaların bunun cevabının herhalde verirsiniz

Engin Altay
Herkesi potansiyel terörist gören kafa gerçekten türkiye'yi bölen kafadır PKK'nın Türkiye'yi bölmeye yetmeye gücü yetmez ama senin gibi insanların kafası Türkiyeyi bölmeye gücü yeter

Muhammed Levent Bülbül
Bu memlekete aleni olarak hainlik yapanları türkiyeyi ergenekon balyoz süreçlerinde yapmış olduğu yayınlarla Ahmet Altan gibilerini cezaevinde çıktıktan sonrakucaklamayız bunu yapanlar sizlersiniz.

Engin Altay
Anayasa mahkemesi güvenlik soruşturmasında iptal kararı vermek suretiyle teröristlerin işine yarayacak iş işlem yaptı algınısı yapan konuşmasını yanlış buluyorum bunu söylemekte haklıyım.

Bu arada HDP'li Ahmet Şık'ın kürsüde yaptığı konuşmada iktidara yönelik eleştirileri tansiyonu bir kez daha yükseltti.

Ahmet Şık
Cumhuriyeti tarihini ne büyük soygun düzenin çevirmeye devam ediyorlar.

Mehmet Muş
Meyhaneden boşta kalan vakitlerinin bu kürsüde yapmaya çalışan birisi ...Herkes kendi mesleğini icra eder kendi mesleğini yapar.

Levent Gök
Ben mehyane sözünün uygun olmadığını ..........Mehmet Muş ben kürsüde ne konuştuğum iyi bilirim meyhanheye ayırdığı vakitten daha fzalsaınnı Meclise ayırmasını istiyorum.


Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz