Adana'da Tarım ve Geleceği Çalıştayı

Adana'da Tarım ve Geleceği Çalıştayı

Adana tarımının bugünü ve geleceğinin ele alındığı bir çalıştay yapıldı. Ziraat Mühendisleri Odası Adana Şubesi'nce düzenlenen Çalıştay sonunda bir de bildiri yayımlanacak.

Adana ve bölge tarımının ele alındığı Adana'da Tarım ve Geleceği Çalıştayı konuyla ve çözümle ilgili tarafları bir araya getirdi.

Çukurova Üniversitesi Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bülent Torun, Dünya tarımının geleceğinin sürdürülebilirlik kavram içinde olmadığına dikkat çekti.Tarım uygulayıcılarının sağlıklı bir çevre ,ekonomik karlılık ve sosyal ekonomik eşitlik başlıklarında 3
temel hedefi olması gerektiğine vurgu yapan Torun tarımın toplum sağlık ve refahı ile doğrudan ilişkisi olduğunu kaydetti.

Türkiye Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Özden Güngör ise tarımın çok fazla sorunları olduğunu,bu sorunların da tartışıldığını ancak sonuçların değerlendirilmeden kararlar alındığına vurgu yaptı.

Konuşmasında Adana tarımının önemini belirten Adana Valisi Mahmut Demirtaş tarımsal üretim ile Adana'nın altıncı sırada yer aldığını, üreticiyi her zaman desteklediklerini kaydet.

Tarım topraklarından hayvancılığa, tarım teknolojilerinden tarımda işgücü ve göçe çok sayıda konu başlığı gruplar halinde ele alındı.Çalışmaların tamamlanmasının ardından bir bildiri yayımlanacak.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz