Erdoğan'dan Menbiç Mesajı

Erdoğan'dan Menbiç Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan; Fırat'ın doğusunda devam eden Barış Pınarı Harekatı'nın 7. gününde bin kilometrelik alanın terörden temizlendiğini söyledi. Erdoğan; Azerbaycan'da Türk Dili Konuşan Ülkeler İş Birliği Konseyi'nde, "Menbiç'ten Irak sınırına kadar olan bölgeyi güvenli hale getireceğiz" sözleriyle harekatın hedefini açıkladı... Gündeminde Karabağ sorunu da vardı..

Bugün harekatın 7. günündeyiz. güvenli bölge haritasına uygun şekilde operasyon devam ediyor. bu sabah itibarıyla yaklaşık bin kilometrekarelik alanı bölücü terör örgütünün işgalinden kurtardık.

Harekatın 7. gününde bin kilometrelik alan terörden temizlendi.. Rota ise Menbiç...

Kısa zamanda münbiç'ten ırak sınırına kadar olan bölgeyi güvenli hale getireceğiz. sığınmacıların evlerine dönmelerini temin edeceğiz.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bakü'de 7. Türk Zirvesi'nde konuştu. Barış Pınarı harekatına ilişkin bilgi verdi, amacını anlattı.

PKK/YPG'yi tasviye etmek için 9 ekim'de önemli bir adım attık. birinci amacı pkk/ypg kaynaklı terör tehdidinin ortadan kaldırılması.

İkinci nedeni misafir ettiğimiz suriyeli arapların ülkelerine dönmelerini sağlamaktır. türkiye'nin teröre karşı verdiği beka mücadelesinde kardeşlerimizden çok güçlü destek bekliyoruz.

Destek veren herkese teşekkür ediyorum. 300 milyonluk türk dünyası kardeşlerimizn kalbinin biizmle çarptığını biliyorum

Faiz ve Döviz kuru baskısıyla mücadele Türkiye'nin öncelikleri arasında.. Erdoğan, bu kapsamda Türk dünyasına yerel para çağrısını yineledi...

Ekonomilerimiz üzerindeki döviz baskısını azaltacak önlemleri almalıyız. yerel paralarla ticarete verdiğimiz önemin altını çizmek istiyorum.

Kotalar maalesef ticaretimiz önündeki en büyük engellerden biri. türk konseyi olarak aramızdaki kotaları kaldırmamız gerekiyor.

Cumhurbaşkanı, Dağlık Karabağ sorunu ve Kıbrıs'a yönelik de mesaj verdi.

Yukarı karabağ sorununun en kısa sürede barışçıl yollarla ve azerbaycan'ın toprak bütünlüğü esasında çözülmesi için elimizden gelen gayreti göstereceğiz.

Kıbrıs türkleri çözümsüzlüğün mağduru olamayı sürüdüyor.. hepinziden desket bekliyorum...

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz