Kılıçdaroğlu, Partisinin Grup Toplantısında Konuştu

Kılıçdaroğlu, Partisinin Grup Toplantısında Konuştu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Barış Pınarı Harekatı üzerinden iktidarın Suriye politikasını eleştirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "fetih" söylemine de tepki gösteren Kılıçdaroğlu'nun gündeminde, son açıklanan işsizlik verileri de vardı.

Suriye'ye silah gönderdiler, tükiye üzerinden terörist gönderdiler. orada yaralanan teröristleri buraya getirip tedavi ettiler. yanlış mı söylüyorum?
doğru söyleyeni 9 köyden kovmak değil karşılamak gerekir.

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, iktidarın Suriye politikasını bu sözlerle eleştirdi.Partisinin grup toplantısında konuşan Kılıçdaroğlu'nun gündeminde Barış Pınarı Harekatı vardı.

Komşu ülkelerin iç işlerine karışmayın dedik.emevi camiine gideceklerdi, süleyman şah türbesini kaçırmak zorunda kaldılar maceracı bir dış politika sonucunda, yine aynı şekilde 3,5 milyon suriyeli türkiye'de..egemen güçlerin maşası olmayın dedik, ateşi tutmayın. onların çıkarlarına hizmet etmeyin...

Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili söylemler üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a da yüklendi.

Yapılanın bir savaş olduğu söyleniyor. bunu ak parti'nin yetkilileri de söylüyor. başka birileri savaş dediği zaman neden savaş dedin diyorlar? beyefendi kalkıyor, fetihten bahsediyor.

En tepe noktadaki kişi nasıl olur da suriye'de fetih der. o savcılar başkaları için soruştırma açıyor o kişi karşısında ağzını bıçak bile açmıyor.

CHP Lideri'nin gündeminde, ABD Başkanı Trump'ın tehditleri de vardı.

"Ey trump" diye başlayıp "emret trump"a geldi. şimdi de şakacı trump oldu. türkiye cumhuriyeti devletini trump kadar aşağılayan olmamıştır. buna tepki göstermeyen, susan bir iktidar da olmamıştır.

Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi olayını hatırlatan Kılıçdaroğlu, Suudi Arabistan'ın harekata yönelik tavrını da eleştirdi.

Aynı suudi arabistan teröre karşı verdiği mücadelede türkiyeyi kınıyor biz bunu kabul etmiyoruz.

CHP Lideri, Barış Pınarı Harekatı için yapılan koordinasyon toplantısına katılan isimlere de tepkiliydi.

Ak parti grup başkanı naci bostancı senin ne işin var? savunma komisyonu başkanı ne işin var? genel başkan yardımcısı mahir ünal, sözcü ömer çelik ne işiniz var orada?

işte bu parti devletidir haneden devleti dediğimiz olay budur. siteye fotoğraf koyuyorlar ama isimlerini yazmıyorlar. insan utanır biraz ama utanmak için ar damarı gerekiyor.

Türkiye cumhuriyeti devleti bir kişinin iki dudağı arasına teslim edilemez. bu toplantı onu gösteriyor bunu kabul etmiyorum.

Ardından Erdoğan'ın Millet İttifakı'na yönelik sözlerine yanıt verdi.

Milletten nasibini almamış diyor... milletten nasibini almayan sensin biz ankara istanbul adanayı aldık, alamayan sensin. bir partinin çıkarları üzerine milli politika oluşturulmaz.

Milletin çıkarlarıyla bu kadar oynanmaz. kendi çocuğunu askere göndermezsin garibanın çocuğunu askere gönderirsin. onların özel çıkarları ülke çıkarlarının üzerindedir. al koltuğu başına çal kardeşim ne yapacağız koltuğu.

Ve ekonomi... CHP Lideri, son açıklanan işsizlik rakamları üzerinden de iktidara yüklendi.

1 Milyondan fazla kişi daha işsiz kaldı. işsiz kalanlara sesleniyorum sarayda işsiz var mı? onlar işsizliğin ne olduğunu biliyor mu? işsiz kalan babanın dramını biliyor mu?

Kılıçdaroğlu konuşmasını, Sakarya Tank Palet Fabrikası'yla ilgili iktidara yönelttiği soruları yineleyerek bitirdi.

Bu soruların cevabını alacağım yeni sorular gelecek. sonuna kadar takipçisi olacağız. başka bir orduya peşkeş çekilmesini kabul edemem.

Milliyetçilik budur milliyetçi geçinenlere kapak olsun.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz