Erdoğan Sırbistan Uçak

Erdoğan Sırbistan Uçak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Sırbistan dönüşünde uçakta gazetecilere yaptığı açıklamalar basına yansıdı...Barış Pınarı Harekatı'nın amacının terörle mücadele olduğunu belirten Erdoğan, "Kürterle sorunumuz yok" dedi. Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın Türkiye ile ilgili mesajları konusunda ilk kez konuşan Erdoğan, "Trump, üzerindeki baskıyı hafifletmek için bu mesajları veriyor" değerlendirmesinde bulundu. Erdoğan ayrıca Türkiye'nin Suriye'deki tutuklu IŞİD'lilerin durumuyla ilgili ABD ile çalışmaya başladığını da açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sırbıstan ziyareti dönüşü uçakta gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Cumhurbaşkanı, Barış Pınarı Harekatı'nın amacının terör örgütüyle mücadele olduğuna dikkat çekerek "Kürtlerle sorunumuz yok, sorunumuz terör örgütleridir, Kürtlere karşı mücadele veren ve onları katleden biz değiliz” dedi.

Erdoğan, Türkiye'nin Suriye'deki tutuklu İşid'lilerin durumuyla ilgili Washigton ile Ankara arasında çalışmaların başladığını açıkladı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump’ın Türkiye ile ilgili mesajları hakkında ilk kez konuşan Erdoğan, "Trump üzerindeki siyasi baskıları hafifletmek için bu açıklamaları yapıyor" dedi.

Trump'ın güvenli bölge konusunda doğru bir karar verdiğini söyleyen Cumhurbaşkanı, "biz yapıcı yaklaşım içinde olmaya ve adımlarımızı kararlılıkla atmaya devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, ABD’li senatör Lindsey Graham’ın Türkiye’ye yaptırım tehdidi için de, “Bu beyefendi dürüst değil, garip açıklamalar yaptı. söyledikler yenilir yutulur şeyler değil" değerlendirmesinde bulundu.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz