Yeni Parti İddiaları

Yeni Parti İddiaları

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Ahmet Türk ve Canan Kaftancıoğlu açıklamaları nedeniyle Bülent Arınç'ı hedef aldı... Bahçeli, ihtiyaç fazlası kiralandığı iddiasıyla Yenikapı'da bin 700 aracın sergilenmesine de sert tepki gösterdi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, MHP'yi takip eden muhabirlerle dün akşam yemeğinde biraraya geldi; gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu; AK Parti'li eski isimlerin yeni parti kurma çabalarının siyasi iktidarı yıpratma amaçlı olduğunu savundu.

Büyük değişim partisi için televizyonlardaki tartışmalar aklıma geliyor. aydın menderes ve partinin kadrosu yan yana oturuyor karşısında yirmi gazeteci, televizyoncu. ortada değişim yok ama başbakan görevini üstlenmiş değerli adnan menderes'in evlatları kayboldu gitti. kemal satır'lar, turan feyzioğulları.. bir çok şahsiyetler böyle oldu. bunlara yenilerini eklemek için siyasi tarihi çok iyi takip edip yorumlayacaklarsa 'taş yerinde ağırdır" diyerek yerinde kalmaları ve mücadelelerini orada sürdürmelerinde ülke açısından fayda var.

Bahçeli, "başkan düşerse ülke düşer" sözlerine de açıklık getirdi.

Erdoğan düşerse demek cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi çökerse demektir. ondan sonra ne olacağını tahmin edebiliyor musunuz? iç savaş nasıl çıkar, karşılıklı olaylar nasıl olur, hangi parti ne yapar…bugün için bizim söylemek istediğimiz şey türkiye'nin normalleşmesi lazım, istikrarlaşması lazım..

Bir süre önce İYİ Partililere "geri dönün" çağrısında bulunan MHP Lideri gelinen süreci de değrelendirdi.

Bize intikal eden şekliyle: kurucular kurulundan il ve ilçe başkanları arasında bazı dönüşlerle ilgili söz söyleyenler var. ama 39 milletvekilinden gelen henüz yok. gelme işareti veren de yok. bizim de ille bize geleceksiniz diye ısrarımız da yok. bazı şeyleri zamana bırakıyoruz. herkes her şeyi görsün diye.

Bahçeli, Bülent Arınç'ın, Ahmet Türk ve Canan Kaftancıoğlu ile ilgili açıklamalarını da yorumladı.

Artık bülent arınç bey bir kenara oturmalı ya bursa'ya ya manisa'ya yerleşmeli. şunu da söylüyorum yüksek istişare kurulu üyesi ise yüksek istişare kavramına uygun hareket etmeli. kendisine zarar vermenin ötesinde terörle mücadelede önemli katkılar sağlandığı bir süreçte akp'yi baltalıyor. herkes günü saati geldiği zaman sorar: kozmik oda'ya fetö'yü sokan kimdir? hangi gerekçelerle, hangi rollerle kim neyi üstlendi , oraya soktu. ondan sonra türkiye ne hale geldi. kendisine saygımı yitirdiğimi ifade ediyorum

MHP genel Başkanı'nın hedefinde CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu da vardı.

Sivas kongresine katılan zihniyet türkiye'nin şimdi sivas kongresi öncesi yaşanan her türlü kuşatma, tehdit ve tehlikenin bir arada bulunduğu bir ortamda, mevcut iktidarın ayağını kıracak şekilde davranması doğru değildir. chp kendisine çeki düzen vermelidir.

Beştepe'de gerçekleşen büyükşehir belediye başkanları toplantısı da MHP Lideri'nin gündemindeydi.

Belediye başkanları toplantısı çok isabetli olmuştur. böyle bir toplantı olmamış olsaydı, 11 belediye başkanı televizyonlarda sürekli olarak tartışma zemini bulmuş olurlardı. bu siyasi bir birikim ve zekanın sonucudur.

Bahçeli, israf iddiasıyla Yenikapı'da belediyeye ait araçların sergilenmesine de tepkiliydi.


Yenikapı'da o kadar milyonların toplandığı, geleceği yönlendiren bir ruhun yeşermesi için çaba gösterilirken, bin 700 araba ile orayı örtmenin bir anlamı yok. varsa fazla bir araba al, at, sat, istediğini yap. sergilemenin ne manası var, sergilemenin ne gereği var. abd 50 bin tır silah vermiş, bunlarla ilgili ağzınızdan bir cümle çıkmıyor. 1700 araba nere 50 bin tır nere.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz