Kılıçdaroğlu, Aydın'da Konuştu...

Kılıçdaroğlu, Aydın'da Konuştu...

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da, düşman işgalinden kurtuluşun 97. yıldönümünde Aydın'daydı... Yerel seçim sonuçları için teşekkür eden kılıçdaroğlu, "Verdiğimiz sözleri tutacağız" dedi. Anamuhalefet lideri, İstanbul Büyükşehir Belediyesi eski yönetimi tarafından ihtiyaç fazlası kiralanan araçlar üzerinden de iktidarı eleştirdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Aydın'ın düşman işgalinden kurtuluşunun 97. yıldönümü etkinliklerine katıldı.

Aydın Büyükşehir Belediye binası önünde konuşan Kılıçdaroğlu, yerel seçim sonuçları için kent sakinlerine teşekkür etti.

Gündeminde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin eski yönetimi tarafından ihtiyaç fazlası kiralanan ve şu an Yenikapı'da sergilenen araçlar vardı.

Kılıçdaroğlu dediler ki nerede bu israf; buyrun israf dediler. istanbul'da yenikapı'da görüyorsunuz binlerce araç. nerede kullanılıyordu bunlar? bu paralar kime gidiyordu ve ne kadar gidiyordu? bütün bunları yeri geldiğinde aktaracağız.

Ardından yeni yönetim sistemini eleştirdi...

Cumhurbaşkanının tarafsız olması lazım. bunun için yeri geliyorsa anayasanın değişmesi lazım. ++ gelin referandum yapalım. soralım, cumhurbaşkanı taraflı mı olsun tarafsız mı olsun. vatandaş diyorsa ki 'cumhurbaşkanı taraflı olsun', söz bir daha bir şey söylemeyeceğim. ama 'cumhurbaşkanı tarafsız olsun' diyorsa o zaman değiştirelim bunu.

CHP lideri, Sakarya tank palet fabrikasının Katar'a satışıyla ilgili yeni bir kararname olduğu iddiasını da gündeme taşıdı.

Bir kararname daha var, bunu gizliyorlar. aydın'dan sayın erdoğan'a rica ediyorum; imzaladığın ikinci kararnameyi de resmi gazetede yayınla, bu milletin bilmeye hakkı vardır.

Kılıçdaroğlu, Aydın'ın Efeler ilçesinde de konuştu.

Hep beraber huzur içinde yaşamak istiyoruz. en büyük arzu bu. kavgasız ve gerilimsiz yaşamak istiyoruz. demokrasi, düşünce özgürlüğü, iş ve aş sonuna kadar... çiftçi de esnaf da sanayici de hayatından memnun olmalı. siz güç verdiğiniz sürece ben bunu yapmaya hazırım.

CHP Lideri, iktidarın Suriye politikasına da yüklendi.

Suriye batağında sizin ne işiniz var? şimdi hep baraber suriyeliler'e kızıyoruz, 40 milyar doları niye harcadık? asıl kızmamız gereken suriyeliler değil, onları buraya getirene kızmamız lazım. öldürenlerin tamamı müslüman, iki taraf da müslüman. ama ikitarafın da eline silahı, bir grubun eline rusya, bir grubun abd veriyor. buna kim alet oluyor; saray'da oturanlar.

Vatandaşlara "umutsuzluğa kapılmayın" çağrısında bulunan Kılıçdaroğlu, İncirliova, Germencik, Söke, Didim ve Kuşadası belediyelerini de ziyaret etti.

Diğer Haberler
Bu haber için henüz yorum yapılmamış, İlk yorumu siz yapabilirsiniz.
Yorum Yaz